JUHTKIRI:Talverõõme nautima!

Seoses läheneva vastlapäevaga võib loota, et sel nädalavahetusel leiavad kolikambrist suusad ja kelgud üles needki, kes muidu sedasorti talverõõme miskiks ei pea. Et kui juba kogu töökas kollektiiv läheb liugu laskma, siis võiks ju ka.

Tegelikult annab pool päevagi värskes õhus palju jõudu ja energiat juurde! Vooremaa soovitab seda vähest lumega aega ära kasutada ja kindlasti miskit talvesporti harrastada. Mõõdukalt loomulikult, sest kui varem pole üldse liigutatud, ei tasu ka kohe 30 kilomeetrit maha suusatada. Nii on tervisehädad kiired tulema.

Loodame, et ka jõgevlaste lemmiksuusarajad Kassinurmes on korras ja seal saab suusatada. Abi eest tuleb tänada Jõgevamaa päästeteenistuse mehi.

Teine jõgevlaste lemmiksuusatamispaik on Kuremaal, sealsetest radadest on korras lühemad, pikemaga läheb veel aega. Pala kooli juurest algaval viie kilomeetri pikkusel suusarajal sõideti möödunud nädalal kaheksas noortemaraton. Palal on praegu 17-18 sentimeetrit lund ja viie kilomeetri pikkusel maratonirajal saab suusatada. Suusarada 7,5 kilomeetrini tõenäoliselt tänavu ei pikendatagi.

Põltsamaa lähedal on suusaradu nii Adaveres, Sadalas kui ka Lustiveres ja Põltsamaa külje all Kuningamäel ning Sõpruse pargis.

Suusatajad on tänulikud kõikidele entusiastidele, kes suusaradu korras hoiavad, kus iganes need ka ei asuks. Oma panuse annavad kindlasti kohalikud omavalitsused, sest just nemad teavad täpselt, kus inimestel meeldib käia.

blog comments powered by Disqus