JUHTKIRI:Pistke oma ajaleht õige?!?

Eile hommikul helisesid toimetuse telefonid lakkamatult. Inimesed tahtsid teada, miks nad laupäeval ajalehti ei saanud ja kas Vooremaa hakkabki nüüd laupäeva asemel tulema hoopis esmaspäeval. Nii nagu juhtus ka 16. juulil.

Ütleme kohe hakatuseks ära, et Vooremaa ei hakka esmaspäeviti tulema, ikka laupäeviti. Ja nii nagu kõik teised Jõgevamaa inimesed ei saanud laupäeval ühtegi Kroonpressis trükitud ajalehte (Postimees, SL Õhtuleht, Vooremaa), ei saanud neid meiegi.

Ärritunud inimesed, kes lootsid nädalavahetusel, aga eriti laupäeva õhtul vihmase ilmaga kõik nädalalõpu lehed läbi lugeda, olid väga pahased. Lausa nii tigedad, et üks ärritunud naisehääl teatas meile, et võime oma ajalehe teatud pehmesse kohta pista. Kahjuks oli see laupäeval täitsa võimatu.

Telefonikõne Kroonpressi tõi selguse, et Vooremaa oli küll õigeks ajaks trükitud, kuid kuna masin läks katki Postimehe trüki ajal, siis hilines kogu lehtede väljavedu. Sest kõik ühes kohas trükitud ajalehed veetakse laiali koos. Ja koos jõuavad nad ka Eesti Posti ning sealt postiljonide abiga tellijate postkastidesse.

Et Eesti Postil polnud teatud kellaajaks lehti, saadeti postiljonid lihtsalt koju, kuigi osa tööd oli neil selleks päevaks tegemata, st lehed laiali kandmata. Eesti Post saavat vaid tunni (?!) lehtede sortimisega oodata, muidu ei saavat nemad oma tööd teha.

Miks inimene peaks tellima ajalehti-ajakirju, kui ta neid siis, kui tal aega on, lugeda ei saa? Eks see ole toimetuste huvi, et võimalikult rohkem tellijaid oleks! Eesti Postil on muidugi suva mingist ajalehest!

Ka maakonnalehtedel on tegelikult tagumine aeg mõelda välja toimiv levisüsteem. Sest Eesti Posti peale ei saa loota.

blog comments powered by Disqus