JUHTKIRI:Õlg on Laiuse Nokia

Suurtes kaubakeskustes võib leida kiiskavat-kilgendavat kribu-krabu, mis enamasti teismelistel mõnikord pea segi võib ajada. Seda kõike voolab meile iga päev kaela küll kataloogidest, küll turgudelt. Nii kipub noorte inimeste maitse mõnikord eriti vanemaealiste silmis õige kummaline olema.

Hoopis huvitavam on näiteks õle ja linase kombinatsioon. Kaks maalähedast materjali annavad õigesti kombineerituna vägagi stiilse tulemuse. Kuidas noori ja vanu õlega ümber käima õpetada, sellest võiks Laiuse käsitöökoja perenaine Aime Lang tundide kaupa rääkida.

Õlest ongi tänu tema entusiasmile piltlikult öeldes Laiuse Nokia saanud. Kuus aastat järjest on Aime Lang suviti õlgehistöö õppepäevi korraldanud. Küllap tulevad järgmisedki. Ja ikka leiavad käsitööhuvilised üle Eesti Laiuse üles ning ei pea paljuks oma oskusi-teadmisi täiendada, midagi uut juurde õppida.

Hoopis hulluks läheb asi enne jõule, juba novembrist ei saa Aime Lang õhtuti koduski rahu – aina helistatakse üle Eesti ja küsitakse õlekaunistusi. Ikka jõuludeks koju ja kontorisse, maakoju ja muidu sõpradele kingiks. Vapper naine püüab kõikidele soovijatele pakkuda parimat.

Hea, et Laiuse käsitöökoda on uued ja hubasemad ning suuremad ruumid saanud. Sest nüüd saab käsitööd veel paremini välja pakkuda. Jätkuks perenaisel ainult jaksu käsitööhuvilisi ikka edaspidigi õleusku pöörata. Ega meil midagi häbeneda pole, eesti käsitöö läheb ka eurooplastele korda. Ega nad muidu meilt nii palju käsitööd kaasa ei ostaks.

blog comments powered by Disqus