JUHTKIRI:Mustvee naiste töötuks jäämine on piirkonnale katastroof

Neljapäeva hommikul tuli kui välk selgest taevast teade Marati Mustvee vabriku naistele, et ettevõte nende tööjõudu enam ei vaja. Firma tootmisstrateegia on muutunud – et praegusel õmblustööstusele raskel ajal üldse ellu jääda, otsustasid omanikud keskenduda allhankele.

Suurt ja kauget Mustvee vabrikut pole neile enam vaja, nad peavad hakkama saama väga väikesete ja mobiilsete ressurssidega. Nii lendavadki 123 naist üle parda!

Mustvee linnale ja Kasepää vallale tähendab õmblusettevõtte kadumine sotsiaalset katastroofi. 123 õmbleja koondamine on sama ränk katsumus nagu Narva linnale 2000 kangru koondamine. Peipsi ääres pole naistele tööd. Soovitus, et hakake individuaalõmblusteenuseid pakkuma, ei pea seal kuidagi vett! Kust võtta kliente 123 ärile! Kui kõikidel naistel pole kodus õmblusmasinaidki ja nad pole ka suutelised neid soetama! Masendust lisab veel teadmine, et oled pere ainus toitja.

Kasepää vallavanem on juba otsinud võimalikke ettevõtjaid, kes võiksid Marati Mustvee vabrikus kas õmblustööga jätkata või siis ettevõtte ümber profileerida, töötajatele uue ameti õpetada ja uuesti tootmise käima panna. Aktiivselt otsib võimalusi ka õmblusvabriku juhataja. Loodame, et neil on õnne ja katastroofi niigi tööpuuduse käes ägavas Peipsi piirkonnas siiski ei juhtu.

blog comments powered by Disqus