JUHTKIRI:Igasuvine jama – teeremont

Küllap oleme kõik kirunud suvist teeremonti, kui otsetee remondis või mõni aeg hoopis suletud ja tuleb hoopis teisi teid kasutada. Jõgevalt Tartu poole sõitjatele tähendab see läbi Palamuse minekut, nutikamad on ära tabanud, et isegi Puurmani kaudu saab kiiremini. Kes lausa Tartu-Tallinna maantee patrioot pole, see muidugi selle ülitiheda liiklusega maantee peale ei roni.

Kui mullu suve lõpus oli suletud Tallinna-Tartu maantee Laevast Tartuni ning kogu liiklus juba Põltsamaalt Jõgeva peale suunati, olid teeäärsete majade elanikud terve nädalavahetuse shokis. Kitsas Piibe maantee muudeti kohati kolme-neljarealiseks ja niisuguseid kamikadzelikke möödasõite, nagu seal sel ajal harrastati, polnud harva Tartu-Tallinna teel liikunud inimesed näinudki.

Eriti jube oli olukord Väänikvere tee ääres, sest ka seda kitsast kruusakattega teed kasutati usinalt. Ainuüksi laupäeva hommikupoolikul oli tee ääres kolm kassilaipa, kes kõik oma elu kihutajate rataste alla olid jätnud. Selle küllalt hõreda liiklusega tee ääres polnud ka ammu sealkandis elanud inimesed varem nii jõhkrat lihunikutööd näinud. Kellel kiire, kas see siis mõnest kassist või koerast hoolis! Ikka julmalt edasi. Loodame, et Palamuse tee ääres tänavu suvel sarnast pilti ei näe.

Plaani kohaselt peaksid ehitustööd 15 kilomeetri pikkusel lõigul lõppema käesoleva aasta 1. septembril.

Lisaks uuele asfaltkattele maanteel rajatakse sinna kõrvale ka 5,5 kilomeetri pikkune jalgtee, mis peaks oluliselt kaasa aitama liiklusohutusele. Asjad on Eestis edasi liikunud ja kui aastate eest planeeriti teetöid tehes vaid maantee remonti, siis nüüd mõeldakse ka jalgratturitele ja jalakäijatele.

blog comments powered by Disqus