JUHTKIRI:Ettevõtjad vajavad tunnustamist

Eile peeti Jõgeval Äripäeva Jõgevamaa arengukonverentsi, kus tunnustati ka maakonna mulluseid parimaid ettevõtjaid. Mulluse Äripäeva TOPi võitis vanametalli kokkuostja ja sortija OÜ Eesti Metall. Teisele kohale tuli Põltsamaal kontorit omav ja peamiselt Jõgeva- ning Viljandimaal tegutsev osaühing Talumaa Kinnisvara Haldus. Kolmanda koha pälvis Soome firmale Taulukeskus Abstracta OY AB kuuluv ning koolitahvleid ja teisi esitlusvahendeid tootev TK Team Eesti AS. Eelmisel aastal tuli Äripäeva Jõgevamaa TOP 2002 võitjaks Pala valla firma OÜ Kaljupojad.

Lisaks tunnustuse jagamisele toodi ettevõtjatele seminaril ka vajalik teave kandikul kätte. Europrojektide terviklahendustest ja ka sellest, kuidas tuua Euroraha koduõuele rääkis Eesti Ühispanga Euroopa Liidu projektide finantseerimise osakonna juhataja Mart Nõmper.

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna kaudsete maksude talituse juhataja Kaia Loob tõi ettevõtjateni info, mis muutub maksunduses ELiga seoses. Eesti majanduse väljavaateid tutvustas aga Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna rahapoliitika allosakonna vanemspetsialist Laura Ehrlich.

Ettevõtjatele esinesid seminaril maavanem Margus Oro, regionaalminister Jaan Õunapuu, ASi Werol Tehased juhatuse esimees Erki Aavik ja paljud teised. Jõgevamaa arengu trendide ja visiooni kohta esitas oma nägemuse TTÜ teadur Rünno Lumiste.

Ettevõtjatel on vähe taolisi kokkusaamise kohti nagu eilne seminar. Tegelikult vajavad nemadki tunnustust ja ka lihtsalt kolleegidega koos olemist. Maakonna arengukonverents on just niisugune koht, kus ettevõtja tunneb, et tema pärast on kohale sõitnud esinejad, on koostatud edetabelid, jagatakse tunnustust.

Hea oleks, kui maakonna arengukonverentse korraldataks kaks korda aastas ? kevadel Äripäeva TOP ja sügisel veel mõne teise asutuse samalaadne üritus. See on meeldiv vaheldus ja täiendus ettevõtja argiellu.

blog comments powered by Disqus