JUHTKIRI: Viiruste hooaeg algab

Esmaspäeval oli Mustvee Gümnaasiumi 221 õpilasest koolis 118, reedel 104 õpilast. Enam kui kolmandik lastest on sattunud viirushaiguse küüsi, neid vaevab kõrge palavik. Juba on tõvevoodisse aheldatud ka õpetajad ja lasteaialapsed.

Mustvee perearst Ülle Lomp ütleski Vooremaale, et tegemist on ülemiste hingamisteede viirusliku haigusega. Arst ei osanud öelda haigestunute arvu, kuid kinnitas, et haigusjuhtumeid on päris palju. Tema kinnitusel põevad viirushaigust igas eas inimesed alates väikelastest kuni pensioniealisteni.

Kool püüab hakkama saada, kuigi on kaalutud ka õppeasutuse sulgemist mõneks ajaks. Seni veel nii radikaalseid meetmeid tarvis pole läinud.

Ka Põltsamaa kandis on haigestunuid tavapärasest rohkem, kuid üheski klassis ei ole õpilasi puudu niipalju, et see õppetööd häiriks. Küll oli esmaspäeval haiguse tõttu kodus 5-6 õpetajat.

Tartu Tervisekaitsetalituse Jõgevamaa osakonna vaneminspektori Antonina Järviste sõnul oli möödunud nädalal maakonnas vähem kui paarsada viirushaiguste juhtu, mida jaanuari kohta on ebatavaliselt vähe. Tema hinnangul võisid möödunud nädala lõpu külmad ilmad küll haigusjuhtude arvu suurendada, kuid epideemiast pole veel kindlasti põhjust rääkida.

Targem on, kui haiged tervete hulka ei tule ja arsti ettekirjutusi korralikult täidavad. Siis saavad nii tõbised kui ka terved selle keerulise aja rahulikult üle elada.

Ega tali taeva jää, ütleb vanarahva tarkus. Nii on ka igatalviste viirushaigustega – tulemata nad ei jää. Enamik inimesi laseb end küll gripi vastu vaktsineerida ja pääseb seetõttu ehk hullemast. Ka pole meil veel grippi tegelikult diagnoositud, kimbutavad ainult viirused.

blog comments powered by Disqus