Juhtkiri: Vandaalid märatsevad

Palamuse kiriku, rahvamaja-pastoraadi ja kirikumõisa aida ümbrus said tänavu kevadel valla taotletud projektirahaga ja Palamuse puukooli omaniku Jaak Rillo käe läbi kenasti haljastatud. Paraku ootas kiriku juurde sattunuid üleeile hommikul ees ebameeldiv üllatus: hulk ilupuid-põõsaid oli öösel koos juurtega maa seest üles kistud.

Mai keskpaigas sai Mustveesse Õigeusu kiriku tagusele jõekaldale rajatud ilus park. Istutatud puud läksid ilusasti kasvama. Ainult seda ilu ei jätkunud kauaks. Ööl vastu 12. juulit murti pooleks ja tallati jalge alla 15 noort puud.

Mustvee inimesed olid sellest ebainimlikust teost nördinud. Kahju noortest puudest.

Puudeistutajad olid optimistlikult häälestatud ja lubasid varsti uued noored taimed maha panna. Mitmed puudeistutamisest osa võtnud inimesed ei olnud kõige parema tervise juures, kuid appi tulid ikkagi, et anda oma panus uue pargi rajamisele ? silmailuks järgnevatele põlvedele.

Meie maakonnas on vandaalid, kes silmagi pilgutamata lagastavad võõraste inimeste kätetööd. Kellele võisid ette jääda puukesed Palamusel või Mustvees? Miks oli vaja neid süütuid taimi halastamatult lõhkuda ja hävitada? Kas inimestel enam tõesti muud teha pole? Kas tõesti oli enne Palamuse väljanäitust vaja “käsi valgeks saada” just taolise “tööga”? Või oli see enne kohalikke valimisi korraldatud “osav poliittrikk”? Selliste “trikkide” väljamõtlejate ajud on ilmselt küll üsna pehmed, kui enam millegi muuga endale tähelepanu tõmmata ei suudeta.

blog comments powered by Disqus