Juhtkiri: Valimisvõitlus kogub hoogu

Riigikogu valimisteni on jäänud veidi üle kolme kuu ning kõik suuremad parteid on oma kampaaniatega erineval moel juba ammu pihta hakanud. Kümneid miljoneid neelav valmiskampaania on küll tänapäevase demokraatia loomulik osa, ent siiski tahaks näha, et seda tehakse arukalt ja inimsõbralikult, mitte ajupesu üritades.

Jõgeval valmisplakateid veel silma torganud pole, küll on aga olukord teine näiteks Tallinnas. Valimisplakatitest umbes tänavad ning nende trükkimisele ja ülesriputamisele kulunud miljonid kroonid tõestavad, et välireklaami keelustajate põhjendused ei pea vett, kirjutab Eesti Päevaleht. Linnapildis vohavad Andrus Ansipi hiidportreed ja Keskerakonna “roosad daamid”.

<P align=justify>Kui mullu kevadel seadustati piirang, mis ei luba aktiivse valimiskampaania ajal poliitiliste välireklaamidega välja tulla, räägiti Riigikogu saalis kõlaval häälel nii raha kokkuhoiu kui ka inimeste ja avaliku ruumi säästmise vajadusest. Tegelikkuses see siiski välja ei paista.

Mitme asjatundja hinnangul võib seekordse kampaania üldmaksumus ületada lõpuks 100 miljoni krooni piiri. See tähendab, et ühe riigikogukoha hind saab olema umbes miljon.

Loomulikult puudutavad valimised ka Vooremaa toimetust ning eelkõige väljendub see poliitikute arvamuslugude hulgas. Püüame siin tasakaalu hoida ja erinevatele erakondadele võrdseid võimalusi pakkuda, ent seegi on paratamatus, et mõne partei liikmed lihtsalt kirjutavad rohkem.

Muidugi on see kõik alles algus. Aga ehk on rahval vähemalt jõuluajal võimalik end poliitikast veidigi välja puhata.

blog comments powered by Disqus