JUHTKIRI: Väike, aga tubli

Sügisel president Arnold Rüütlilt Eesti kauneima kooli tiitli pälvinud väike Pala kool suudab korraldada noortele suusamaratoni, kuhu vabariigi paremik meelsasti võistlema tuleb.

Laupäeval toimub Palal juba seitsmendat korda noorte suusamaraton. Alati mitmesaja osavõtjaga peetud suusasõidul on seni kuulsaima sportlasena startinud Aivar Rehemaa, kes nüüd juba meesteklassis suuri tegusid teeb.

Eelmisel aastal võttis Pala suusamaratonist osa ka Andrus Veerpalu poeg Andreas, kes oli noorim osavõtja, samuti on juba mitu aastat sõitnud Jaanus Teppani pojad. Pala suusaradadel on hästi esinenud ka praegu juunioriklassi paremikku kuuluv Kaspar Kokk ja laskesuusataja Mihhail Urjadnikov.

Kuigi enamik esikohti on läinud külalistele, sai üle-eelmisel aastal võidurõõmu nautida ka Jõgevamaa. Luua koolipoiss Eeri Vahtra võitis oma vanuseklassis, 1988.-1989. aastal sündinud poiste arvestuses esikoha.

Pala noorte suusamaraton on üritusena kirjas ka Eesti suusakalendris. Suusasõit on olnud alati üsna rahvarohke. Aastaid on olnud esindatud noored suusahuvilised Otepää Karupesa Teamist, kus sõidavad ka Andrus Veerpalu pojad, samuti Valgjärvelt, Tartust, Sillamäelt ja Tallinnast.

Traditsiooniliselt on alati maratonil osalenud ka Pala kooli õpilased. Sel aastal on kohalikke noori osalemas paarikümne ringis. Sõidavad need, kelle treeningvorm parem.

Et stardipaik on koolimaja kõrval, on noortel võimalik seal ka riideid vahetada ja suuski ette valmistada. Rajal on ka teeninduspunkt, kus pakutakse jõujooki, teed ja leiba. Tänavu saavad osalejad pärast pikka sõitu ka suppi süüa.

Kõik aastad on Pala Noorte suusamaratoni aidanud korraldada Tiia Teppan, kes on ka sellel aastal taas üritust kommenteerimas. Radasid on proovimas käinud ka Jaanus Teppan, kes tänavu kahjuks tulla ei saa.

Miks Pala kool sellist vaeva näeb? Eks ikka sellepärast, et oma lapsed saaksid teistelt mõõtu võtta. Alati on hea mõelda, et kunagi sai tulevaste kuulsustega rinda pistetud. Osalemisrõõm jääb.

blog comments powered by Disqus