Juhtkiri: Väärastunud mõtteviisi vastu

Kas maakonnalehe juhtkiri peab tähelepanu pöörama küünilistele lollustele, mida keegi pealinnas pesitsev ekspankur, ekslinnapea ja ekskelner Jüri Mõis suust välja ajab? Igaühel on ju õigus oma arvamusele. On ka Vooremaal.

Eesti Ekspressile antud intervjuus ennustab Mõis, et Lõuna-Eesti kängub paratamatult ning Tartu on taandarenguteel. Loota, et Tartu või üldse Lõuna-Eesti kant pikemas perspektiivis areneks, on tema arvates tohutu enesepettus. Mõis räägib, et poliitikuna on tema sõnum: tahate saada järjele, tulge Tallinna! Kui ei taha, elage rahulikult Põlvas, Antslas, Vastseliinas edasi.

Samuti teeb ta maha ühissõidukite vajalikkuse. “Ühistransport peab muidugi olema, et saaks sõita 10-16- aastased lapsed, puuetega inimesed, need, kel load on ära võetud ja kes on parajasti juua täis,? nendib Mõis siiski.

Kui sellist jaburdust vahendab Eesti suurim nädalaleht ning meie üldse suurimate lugejate arvuga meediakanalis internetiportaalis Delfi koguvad Mõisa mõttekatked üle 900 kommentaari (mis on positiivne, sest neis saab Mõis rängalt sõimata), tähendab, et teema ei jäta eesti inimesi külmaks. Jumal tänatud.

Kogu Euroopas räägitakse regioonide tasakaalustatud arengust ja vähemalt sõnades teeb seda ka enamik eesti poliitikuid, ent tegelikkus on meil kahjuks siiski teine. Selles samas Ekspressis on trikoloori värvides Eesti kaart, kus vallad on värvitud vastavalt omavalitsuste maksutuludele elaniku kohta kas valgeks (rikkad), siniseks (keskmised) ja mustaks (vaesed). Kaart ütleb üheselt: rikkamad eestlased elavad põhjas, keskmikud keskel, vaesemad lõunas. Ka kogu Jõgevamaa on ühtlaselt must.

Taolist olukorda tuleb teadvustada, ent mitte mingil juhul sellega leppida. Kui Mõisa loogikast lähtuda, siis tuleks pealinnast kaugem Eesti tühjaks tõmmata, maha jätta või maha müüa. Kellele, kas temasugustele?

Taolisele väärastunud mõtteviisile tuleb kõigi vahenditega vastu astuda ning seda saame me teha üheskoos nii maal, väikelinnades kui Tallinnas.

blog comments powered by Disqus