juhtkiri: Uued lootused

2003. aasta on minevikuks saanud ja uuest aastastki enamikul esimene tööpäev seljataga. Eks me kõik looda, et uus aasta tuleb parem, säravam, helgem, edukam…

Me teeme selle aasta eriliseks ja paremaks koos. Sest me kõik soovime veelgi paremat homset kogu Jõgevamaale. Märke, et meie elu hakkab paremaks minema, on eelmisest aastast palju kaasa võtta. Säilitagem siis kõik hea ja võtkem see uude kaasa.

Alanud aasta üheks olulisemaks päevaks kujuneb 1. mai, mil Eestist saab Euroopa Liidu täisliige. Järske muutusi see päev meile enam ilmselt kaasa ei too, sest väga palju on ära tehtud juba ettevalmistusperioodi jooksul. Küll aga on oodata mitmete Euroopa Liidu rahastamisliinide avanemist Eestile.

Me ei oska ilmselt kõike ette nähagi, millised võimalused seoses Eesti ühinemisega Euroopa Liiduga meie põllumajandusele avanevad. Ka põllumajandussaadusi töötlevad ettevõtted saavad 2004. aastal hoopis avaramad võimalused uutel ja avatud turgudel kauplemiseks.

Loodame, et 2004. aastal investeeringud põllumajandusse kui Jõgevamaa olulisemasse majandusharusse jätkuvad. Investeeringud tasuvad end tulevikus ära põllumajandusliku tootmise efektiivsemaks ja intensiivsemaks muutumise näol ning loodame, et rahavool on jätkuv. Sest ainult põllumehed teavad, kui palju neil oleks veel raha vaja, tootmaks efektiivselt.

Kindlasti saavad meie tarbijad juurde mõne uue suurema kaubavalikuga poe. Meil ei pea igal sammul supermarketit olema, kuid ka siinsed inimesed on ära teeninud suurema kaubavaliku.

Tarbijate vajadused arenevad aja jooksul ja töösturite-teenindajate kohus on nendega kaasas käia. Täna on selgelt näha, et tarbijaskond tunneb järjest enam huvi valmistoitude vastu, et toidu valmistamisele kuluvat aega säästa. Hea meel on tõdeda, et toiduainetööstused suudavad tarbijaid rõõmustada.

2004. aasta tuleb huvitav ja võib-olla ehk raskegi, kuid oleme selleks valmis.

blog comments powered by Disqus