Juhtkiri: Ühtsuses peitub jõud

Kuigi eestlase üks silmapaistvam loomuomadus pidavat olema kadedus, on sageli siiski ka vastupidi ja rõõmustatakse hoopis selle üle, et kellelgi hästi läheb.

Äsja Wales?ist tagasi jõudnud Jõgevamaa ettevõtjate üle on igal juhul põhjust head meelt tunda, sest silmaringi laiendamine ja uute koostööpartnerite leidmine tuleb kasuks mitte ainult neile endile, vaid laiemas plaanis jõuavad selle ärikohtumise tulemused ju ka meieni, kes me nende teenust ostame ja tarbime.

Eesti areneb ja arenevad ka meie ettevõtjad. Eesti ehitab ja laenab ning elab paljude meelest isegi üle oma võimete, kuid see on loomulik, sest me peame ju kiiresti tasa tegema selle aja, mil me oma majandusarengus normaalsest maailmast kaugele maha jäime.

Vooremaa meelest on Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakond õigel teel. Maavalitsusel kui riigiasutusel on koordineeritult palju lihtsam õiged inimesed ja ettevõtjad kokku viia, selle asemel et igaüks hakkaks üksinda kontakte otsima ja oma jalgratast ise leiutama. Tegelikult peitubki ühtsuses jõud ja koos tegutsedes ollakse alati tugevamad.

Kuigi eestlased on suured individualistid ja tahaksid kõik kas üksinda nokitseda või alati need esimesed olla, on sageli tark jõud hoopis ühendada. Eesti on nii väike, et siin ei ole mõtet olla linn linna ja maakond maakonna vastu, maapiirkonnad pealinna vastu või vastupidi. Iga piirkond Eestis peaks olema väärtustatud ja iga inimene hinnas, sest meid on nii vähe.

Kahjuks oleme Eestis veel liiga sageli sellises olukorras, kus peame nentima, et Euroopa hinnad on meie jaoks liiga kõrged. Loodetavasti see kunagi muutub, kuid seda muuta tuleb päris kindlasti tegude, mitte loosungitega.

blog comments powered by Disqus