Juhtkiri: Turismiettevõtjad ühe mütsi alla!

Seni pea olematu koostööga silma paistvad Vooremaa ettevõtjad võiksid turistide jaoks välja töötada ühtse paketi, kust on näha, mida huvitavat on pakkuda ja kes pakub. Omavahelist konkurentsi ei ole mõtet karta, sest kahte ühesugust teenustepaketti ei ole olemas. Taolise idee käis välja Voore Külalistemaja juht Tiit Treve.

Ühe vanima turismiettevõtte, juba 15 aastat tegutseva OÜ Äksi Puhkemaja juhatuse liige Kalev Raudsepp tunnistas, et omavaheline koostöö tõesti puudub. Kalev Raudsepp aga ei näe reaalset ühist huviobjekti, mille nimel tegutseda. Näiteks Otepääl on selleks suusahuvi. Aga Vooremaal?

Kalev Raudsepa sõnul teab tavaline turist seda, et Vooremaal asub Elistvere Loomapark, kus käib aastas ligi 60 000 külastajat, Tootsi-lugudega seotud Palamuse ja Kuremaa ujula ? ja rohkem eriti midagi. Küllap mõnele tuleb tuttav ette ka Põltsamaa loss ja veinipäevad, võib olla ehk veel Laiuse linnuski.

Vooremaal pakutavad turismitooted ja -teenused on muutunud aasta-aastalt mitmekesisemaks, nagu näiteks saunamõnude nautimine ujuvsaunas Saare järvel või ka saunaakna katki laskmine Tootsi kombel Palamusel. Tasapisi on juurde tulemas uusi atraktiivseid vaba aja veetmise võimalusi.

Turismi arengut pidurdavaks teguriks on info halb kättesaadavus ja vähene koostöö erinevate asutuste, organisatsioonide ja ettevõtjate vahel. Turismiettevõtjad ja ka muud turismiga otseselt või kaudselt seotud asutused ei ole eriti aktiivsed levitama teavet enda poolt pakutavatest uutest võimalustest. Samas ei näidata üles initsiatiivi, et teada saada, mida ümbruskonnas veel turistidel teha ja vaadata oleks. Iga piirkonna ja ettevõtte edu aluseks peaksid olema märksõnad: ole nähtav ja tee koostööd. Selline suhtumine võimaldaks turistidele pakkuda mitmekülgsemaid puhkamisvõimalusi ja teenuseid, ahvatleks neid pikemaks ajaks koha peale jääma ning tõhustaks kogu piirkonna turismi arengut.

Miks ei võiks Vooremaa turismiettevõtjaid ühendada märksõna seiklusturism. Asjakohase mittetulundusühingu loominegi ei tohiks ettevõtjatele üle jõu käia. Ja koos saaks paljusid probleeme hoopis hõlpsamini lahendada.

Turismiettevõtjad, vaielge vähemalt vastu, kui peate seiklusturismi Vooremaale sobimatuks, üritame ehk siis koos midagi sobivamat leida!

blog comments powered by Disqus