Juhtkiri: Tubli, Adavere!

Üle 35 aasta peeti taas Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises. Ja ei kusagil mujal kui Adaveres. Kohal oli Eesti paremik ja põnevustki seetõttu üsna palju, sest pealtvaatajate rõõmuks üritasid peamiselt Soomes treenivad Jaan Saks ning Danila Ruusu Ants Antsoni nimel olevat 500 meetri rekordit ületada. Rekordist jäi siiski puudu mitu head sekundit. Antson sõitis eesti tippmargi sisehallis, küllap tuleb üritada seda järele teha samades tingimustes, arutasid rekordiüritajad.

Meeste arvestuses oli parim Pirita Suusaklubi 16-aastane kasvandik Danila Ruusu, kes võitis nii 500, 1500, 3000, kui 5000 meetri distantsi.

Adavere uisurada on Eesti parim, ainuke 250-meetrine rada välitingimustes, kiitis noor uisulootus Jaan Saks.

Rekordiüritusena reklaamitud kordussõidul oli ka argisem põhjus: nimelt ei suudetud paarile esimesel korral aega mõõta. Võistlusel tuli ette mitmeid väiksemaid tehnikarikkeid: korraks kadus elekter, samuti tuli elektrooniliselt ajamõõtmiselt üle minna käsitsitööle. Eks väikesed apsakad kuuluvad võistluse juurde.

Märkimisväärne on, et naiste absoluutarvestuse parimad tulemused mitmevõistluses olid alles B-klassis võistlevatel noortel Jõgevamaa uisulootustel Sandra Alusalul ja Liis Emajõel. Meie maakonda tuli ka suurem osa noorte võistlusklasside medalikohtadest.

Kokku sõitis erinevates võistlusklassides üle viiekümne uisutaja. Vaatamata enam kui kümnekraadilisele pakasele oli uisuetendust jälgima tulnud üle poolesaja inimese.

1500 meetri distantsil osales ka suusataja Paavo Raudsepp, kes teel Tartusse lihtsalt Adaveres uisutajaid märgates auto kinni pidas. Mõte uisuvõistlustel osaleda vaimustas suusaässa sedavõrd, et ta suusavõistlustest loobus ja Adaverre uisutama jäi.

Tõenäoliselt toimuvad Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises Adaveres ka järgmisel aastal, sest Adaveres on uisuhuvilised saanud harjutada juba 15 viimast aastat. Korralik rada on valgustatud, koolimajas on uisulaenutus. Keskmiselt käib Adaveres treenimas sadakond spordihuvilist päevas.

blog comments powered by Disqus