Juhtkiri: Torma loomade luksuslik elu

Kui loomade maailmas käiks vilgas suhtlemine, siis võiksid Torma Põllumajandusosaühingu lehmad ja noorloomad elektrooniliselt sõnumeid edastada ja kinnitada, et nende elu on täiesti mugav ja luksuslik, sest moodne laut võimaldab neile seda.

Samal ajal, kui teised lehmad talv läbi laudas keti otsas konutavad ja õieti kuhugi ei pääse, jalutavad nemad täitsa vabalt ringi ? söövad nii palju kui tahavad, sest segusööt on pidevalt saadaval ja joovad ka nii palju kui tahavad ning jalutavad ise lüpsiplatsile ja sealt tagasi.

Aga liikumine, nagu me teame, on lehmade tervisele oluline. Ja üleliigseid kilosid pole vaja üldse karta!  Tark arvuti juhib söödaratsioonide koostamist nii, et keegi ülekaalulisuse pärast kurtma ei peaks.

Ka on uues laudas puhastamis-sügamisharjad, mida loomad meelsasti kasutavad.

Lisaks pole lüpsmine mingi vaev ja jube protsess. Vasikate ja noorloomade elulgi pole viga ? juua saab siis, kui tahad. Automaat annab vasikale mõnusat sooja piimapulbri segu, kus kõik kasvavale organismile vajalikud ained sees. Lisaks on võimalik koos olla enam-vähem üheealiste loomadega,  suuremad ei saa haiget teha.

Õigel ajal investeerida suutnud põllumeestel on vedanud, sest toiduainete puuduses kerkivad hinnad ja tootmine tasub raudselt ära. Moodne farm aga eeldab moodsat tehnikat ja koostööd teadlastega. Inimfaktor jääb muidugi aina väiksemaks ja väiksemaks ? kõike teeb ju masin. Sellegipoolest peab loomade jaoks jätkuma lahkeid sõnu ja sõbralikke paitusi ning mõnikord võib ka leivakäär taskus olla. Isegi ultramoodsas laudas, kus muidu inimesi üldse vaja pole, kuluvad lahkus ja sõbralikkus marjaks ära. Loomad oskavad seda igatahes hinnata.

blog comments powered by Disqus