Juhtkiri: Teeme koostööd puhtama Jõgeva nimel

Tundub, et see ajajärk, mil inimesed said oma olmejäätmed ja muu prügi ükskõik kuhu vaikselt maha poetada, hakkab nüüd vähemalt Jõgeval läbi saama. Nimelt hakkab uuest aastast kehtima kohustus sõlmida jäätmeveo leping, mille järgi prügikonteinerit tühjendatakse vähemalt kord kuus.

Vastutustundega kodanikud on jäätmeveoteenuseid kasutanud ka varem, nende elu peaks jaanuarist kergemaks ning rahakott hoopis raskemaks minema, sest tõenäoliselt tasuvad nad tulevikus üksnes iseenda prügi äraveo eest.

Pole ju kuigi meeldiv avastada oma prügikonteinerist hulgaliselt võõraid prügikotte ega jätkuvalt maksta ka anonüümseks jääda soovivate kaaslinlaste arveid. Kui kõigil on leping sõlmitud, ei peaks ju tekkima kiusatust oma prügi võõrasse kasti sokutada.

Samal ajal, kui paljud eramajade omanikud sellest uuendusest vaid rõõmu tunda võivad, on mitmekordsete kortermajade elanikud pisut kehvemas olukorras. Sõites ära kuuks või paariks, tuleb neil prügiarvet tasuda ikkagi. Kuid eks igal elamurajoonil ole oma eripära ja igal linnaosal oma võlu.

Aga kindlasti on neidki majavaldajaid, kelle prügikast mitte kuidagi kuu ajaga täis ei saa ning maksmises nähakse ülekohut.

Vooremaa loodab, et elavneb ka naabrivalve ja aktiivsed kodanikud ei häbene võimalikest prügihuligaanidest, kes ikka veel oma rämpsu võõrastesse kastidesse sokutavad, linnavalitsusele teatada. Nagu Ragn-Sells oma kogemustest kinnitab, sõltub palju kohaliku omavalitsuse teostatud järelvalvest.

Igal juhul kutsub Voorema jõgevlasi üles koostööle puhtama Jõgeva nimel.

blog comments powered by Disqus