Juhtkiri: Tänuväärne algatus

Põltsamaa Viskiklubi korraldab tuleval reedel Põltsamaa kirikus heategevuskontserdi, mille piletitulu annetatakse Siimusti lastekodu Metsatareke peremaja ehitamiseks. Viskiklubi algatus on igati tänuväärne, sest kontserti tulevad kuulama ka need, kelle jaoks raha kogutakse, st Siimusti lastekodu Metsatareke lapsed.

Teiseks saavad kontserdi kuulajad anda oma panuse meie maakonna laste tagasitoomiseks teiste maakondade lastekodudest. Meie inimesed on küll vaesed, kuid seni on elu näidanud, et mõnikümmend krooni lastekodu lastele leitakse. Taolised algatused aitavad ruumipuudusel laiali saadetud lastel kiiremini oma maakonda jõuda.

1996. aastal asutatud Põltsamaa Viskiklubi tegevus on senini olnud põhiliselt omaenda liikmetele suunatud: lisaks klubi igakuistele koosolekutele on käidud rattamatkadel, korraldatud tenniseturniire ja osaletud Eesti viskiklubide suvistel mägimängudel.

Uut, kümnendat hooaega taheti alustada millegi niisugusega, millest ka teistel inimestel kasu oleks. Nii otsustatigi korraldada heategevuskontsert. Kohta, kuhu piletitulust laekuv raha annetada, polnud vaja kaugelt otsida: Siimusti lastekodu laiendamiseks hakatakse peatselt ehitama loodus- ja tervisesõbralikku palkidest peremaja, kus hakkab elama kaheksa last. Uus maja aitab nii mõnelgi praegu teiste maakondade lastekodudes elaval lapsed kodukanti naasta.

Maja 3,5 miljoni kroonisest maksumusest on annetuste teel vaja kokku saada poolteist miljonit, sest hiljuti otsustas valitsus eraldada selle objekti tarvis lisaeelarvest kaks miljonit. Oodatud on kontserdile aga mõistagi kõik huvilised. Pääse maksab 40 krooni.

blog comments powered by Disqus