JUHTKIRI: Tabiveres võiks olla kodutute koerte varjupaik

Loomasõprade organisatsioon MTÜ Sõbrakäpp pidas plaani rajada Tabiverre hüljatud loomade varjupaik, sest Tartus Raadil on samalaadse asutuse ehitus aastaid veninud. Et aga Tartu linnavalitsus taas Raadile raha eraldas ja seda ka edaspidi lubab teha, jääb Tabiverre muretsetud krundil tegevus praegu soiku.

Suur looma-, eriti koerasõber on lapsest saati olnud Juko Äri osakonnajuhataja Mairi Peiponen. Tema oligi see, kes aasta tagasi Tabivere vallavalitsusse pöördus ja ettepaneku tegi, et varjupaik selliste loomade jaoks võiks ka kusagil sealkandis olla. Varjupaiga mõte on ju tegelikult loomi seal ainult ajutiselt pidada, kuni neile omanik leitakse. Ja elu on näidanud, et üsna sageli leidub inimesi, kes endale koera või kassi sellisest asutusest koju tooksid.Tabivere vallas oldi nõus, et probleem on olemas ja vajab lahendust, raha aga vallal selleks anda ei ole. See-eest lubati aidata valla territooriumil varjupaiga jaoks sobivat krunti leida.

Tabivere vallavanem Aare Aunap ja volikogu esimees Kajar Lember olid vahepeal leidnud loomade turvakoduks sobiva paiga ? mahajäetud ja praktiliselt varemetes endise karjalauda, mida kohalikud Raua lauda nime all teavad.

Nii hoone kui territoorium selle ümber kuuluvad praegu aktsiaseltsile Perevara, kuid firma oli lahkesti nõus nii lauda kui territooriumi loovutama.

Vallas organiseeriti Sõbrakäpa inimeste ja firma juhi Alo Tederi kohtumine. Perevara oli igati nõus, et endise farmi asemele koerte-kasside kodu tuleb ning lisaks hoonele lubati loomasõprade käsutusse ka 1,5 hektarit maad. Ühingu liikmed alustasid rahataotlusprojektide kirjutamist, mais peeti ära ka esimesed koristustalgud. Plaaniti juba järgmisi koristustöid, novembris oli kavas korraldada heategevuskontsert ürituse toetuseks.

Mairi Peiponen ja tema mõttekaaslased ei kaota lootust. Kui Tartus Raadil tõesti peatselt loomade varjupaik valmibki, ei lahenda see Tabivere ega ka kogu Jõgevamaa probleemi.

Miks ei võiks Tabiveres olla varjupaik meie maakonna ja ka lähiümbruse kodutute loomade jaoks? Mis sellest, et Tartust on Tabiverre paarkümmend kilomeetrit. Kes tahab, läheb Raadile, mõni tuleb Tabiverre ja keegi sõidab hoopis Rakverre.

blog comments powered by Disqus