Juhtkiri: Suvi on läbi saamas. Elagu suvi!

Teisipäeva õhtupoolikul sadas mitmel pool Jõgevamaal kõvasti vihma. Vihm lõi õhu klaariks ja temperatuurgi kukkus. Pisut küll, aga ikkagi natuke inimlikumaks. Sest enam kui 30 plusskraadi pole põhjamaa inimesele kuigi hästi kontimööda.

Suvekuuma on olnud vähe, veidi mais-juunis ja nüüd augustis. Tegelikult peaks suvi läbi saama ja isand Sügis pikkade sammudega  varsti saabuma. Aga võta näpust.

Rannad on rahvast täis ja inimesed ei raatsi vihma eestki põgeneda, vaid ootavad autos või põõsa varjus ära hoo lõppemise, et uuesti vette minna. Nagu teisipäeva õhtupoolikul Saadjärve ääres ja küllap paljudes muudeski kohtades tehti.

Suveüritusi veel toimub ja nädalavahetusel saavad loodetavasti kõik needki, kes praegu tööl peavad käima, suvemõnusid nautida.

Aga kauplustes otsivad koolijütsid uusi riideid, sest eriti palju pole uue õppeaasta alguseni enam aega jäänud, napp paar nädalat ainult. Koolides käib kibekiire õpetajate otsimine, sest tunde ei saa ju andmata jätta.

Aedades õitsevad juba astrid ja floksid, daaliad ja gladioolid. Suveõunad hakkavad valmis saama, nii et kodudes ja töökohtadeski on vaagnad õunte all lookas. Imelik ? turul on kohalikud õunad ikka väga kallid.  Arvestades tänavust õunauputust, võiksid need odavamad olla.

Vooremaa soovitab kõikidel lugejatel nautida veel kauneid suvepäevi ja häid rannailmu. Koguge endasse soojust ja päikest. Pikad õhtud ja pimedad ööd on juba endast märku andnud, küllap pole külm vihm ja tuulgi enam mägede taga.

blog comments powered by Disqus