Juhtkiri: Suvel on, millest osa saada

Suvi on teadagi aeg, mil enamus huvitavaid tegemisi-sündmusi leiab aset vabas õhus. Nii on ikka olnud ja tänavunegi suvi pole erandiks, ka Jõgevamaal. Juba olnud üritustest ja etendunud lavastustest on Vooremaagi jõudumööda ülevaateid andnud. Tänavuste vabaõhuetenduste rida tõotab aga alates homsest saada jällegi väärilise ja võib-olla, et ehk selle suve huvitaivamagi jätku. Pühapäevast alates mängitakse Kassinurme mägedes suvelavastust “Kassirabal” ühtekokku üheksal korral. Vabaõhulavastuses teeb kaasa koos tuntud ja tunnustatud Eesti teatri professionaalidega ka hulgaliselt Jõgeva, Põltsamaa, Tallinna, Mäetaguse ja teiste paikade harrastajaid.

Samuti ei tohi mööda minna sellest, kohati lausa kõrvulukustavast faktist (tunneb Vooremaagi kauneid podisevaid helisid aeg-ajalt trumminahkadel), et juba kolmandat päeva on siinmail käimas XV rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff. Omal moel ja kindlasti on see ettevõtmine, mille puhul võib rääkida ka kui ühest tuntumast Jõgevamaa maineüritusest. Traditsiooni kohaselt on paljurahvuseline motomeeste, ja miks mitte ka -naiste, seltskond kuni nädala lõpuni hõivanud oma peakorteriks Kuremaa aleviku südame. Seal toimub palju ja sealt sõidetakse ka palju ümbruskonda uudistama ja ennast näitama.  Ja trefi üritused kulmineeruvadki juba täna motoparaadiga Jõgeva kesklinnas, lisaks veel palju muudki huvitavat.

Väljaspool suuri linnu on suve saabudes alatine küsimus, mis siin ka toimuma hakkab ja kas on olemas piisavalt võimalusi meelelahutuseks. Rääkimata sellest, kui suurlinnade rahvas linnast maale puhkama tavatseb tulla, tahab ta ikka midagi meelepärast saada aja sisustamiseks. Tundub, et tänavune looduse poolt palavaks köetud suvi pakub siin Jõgevamaal päris lahkelt võimalusi meele lahutamiseks. Kui võrrelda siinset suveürituste kava umbes samasse suurusklassi jäävate paikkondadega üle Eesti, siis ega siinsed tegutsejad-korraldajad silmi piinlikkusest maha lööma küll ei peaks,  pigem vastupidi. Muidugi ega uhkeks minna pole ka õige, aga mis olnud ja veel suve jooksul ära plaanitakse teha, on päris kopsakas hulk kultuurisündmusi ja tegijaile tuleb siinkohal anda au.

blog comments powered by Disqus