JUHTKIRI: Sportlikud talvepäevad pole veel läbi

Kolmapäevane vihm sulatas silmnähtavalt lumevaipa, nii et neljapäeval olid osad põllud juba üpris kirjud. Reedel lubati küll lund ja tuisku, aga võta näpust. Kurb uudis tuli neljapäeva õhtul ka suusasõpradele ? Tartu Maraton jääb ära. Sest lund lihtsalt pole. Küllap paljud sportliku nädalavahetuse veetjad nukrutsevad, et nüüd võib suusad taas suvekorterisse panna. Veel ei tasu, sest lootus talverõõme nautida jääb. Vähemalt Kesk-Eestis võib Pandivere kõrgustikul veel ehk suusalundki olla. Ebavere mäel ehk saab veel sõita. Kes viitsib, keeraku autonina sinnapoole.

Väga vahva viisi üht Eesti talvespordi olulist sündmust tähistada leidsid Adavere lapsed ? nimelt korraldasid nad reedel kooli staadionil asuval uisurajal uisutamisvõistlused. Võistlus oli pühendatud olümpiavõitja Ants Antsoni kuldmedalivõidule 40 aastat tagasi. Antson võitis esimese eestlasena talispordialadel kulla 1964. aasta 6. veebruaril Austrias Innsbruckis 1500 meetri kiiruisutamises.

Kahju, et olümpiavõitja ise Adaverre tulla ei saanud, kuigi lubas. Kuid Adaveres ei lastud ennast sellest heidutada ja võistlused toimusid ikka.

Lastel möödus sportlik reede üksteiselt mõõtu võttes. Entusiasmist ja tahtmisest neil juba puudu ei tulnud.

Paraku pole Eestis korralikku tehisuisurada ja sellepärast pole meil ka peale Antsoni rohkem ühtegi tuntud kiiruisutajat. Omal ajal ei suudetud ära kasutada Antsoni võitu, et Eestisse tehisrada ehitada. Nüüd pole riigil selleks raha. Kiiruisutamine kui spordiala võib aga meile tagasi tulla vaid siis, kui on tehisrada, kus harjutada. Nii et nokk kinni, saba lahti…

Jääb üle loota, et soovijad kasutavad soodsaid olusid ära ja uisutavad-suusatavad veel sellel talvelgi nii palju kui võimalik. Kevadet igatahes veel ei paista. Kes suusatada-uisutada ei taha, võiks niisama värske õhu käes jalutada. Ja kõigele vaatamata toimub laupäeval siiski Laiuse lumelahing, mille jälgiminegi piisavalt põnev.

blog comments powered by Disqus