Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse Inimarengu Aruanne 2006 juhib tähelepanu, et Eesti kiire majandusareng on ühiskonnas kaasa toonud kasvava ebavõrdsuse, sest liiga vähe on pööratud tähelepanu inim- ja sotsiaalsele kapitalile.
Sama juttu räägib ka presidendilt peagi Kotkaristi saav vabadusvõitleja Karli Kukk, kes ütleb, et tugeva majanduse kõrval oleme ära unustanud aated. Sõjaliste teenetega mees jääb lootma eesti ajaloolastele, et meie minevikule õiglane hinnang antaks.
Samal ajal on Eesti ülemaailmse inimarengu indeksi järgi edetabelis viimaste aastate lõikes piisavalt kasvanud. See indeks võtab aluseks keskmist oodatavat eluiga sünnihetkel, täiskasvanute kirjaoskust ja hariduse kättesaadavust ning sisemajanduse kogutoodangut elaniku kohta võrreldavates hindades.
Õigus on neil, kes väidavad, et inimene ei ela ainult leivast, kuid samal ajal on selge ka see, et meie kliimas on esmalt vaja katust pea kohale ja sooja tuba ning alles seejärel on mõtet hakata eetikast rääkima.
Eesti Vabariigi 89. aastapäeva eelõhtul ja mõeldes ka lähenevatele valimistele, tahab Vooremaa inimestele südamele panna, et me kõik saame iseendas tasakaalu otsida. Ühiskond tervikuna muutub tugevamaks ja turvalisemaks siis, kui me keegi ei jäta midagi endast olenevat tegemata selleks, et elu Eestis muutuks paremaks.
Igapäevane elu koosneb paljudest väikestest asjadest. Meil kõigil on vaja endas leida ja rakendada senisest enam selliseid isikuomadusi nagu hoolimist ja mõistmist, oskust olulise ja ebaolulise vahel vahet teha ning tarkust minevikku mäletades ja eelkäijate kogemustest õppides tulevikku vaatavaid mõistlikke otsuseid langetada. See on meie kõigi Eesti ja meie tänastest valikutest oleneb see, millise Eesti me oma lastele pärandame.