Juhtkiri: Rõõmustav tunnustus

Harva, kui nädal algab hea sõnumiga, aga esmaspäeva hommikul leidsime oma toimetuse postkastist uudise, et Tartu Emajõe Kooli õpilane, Jõgevamaalt Palamuse vallast pärit Mirjam Liivak võitis Euroopa punktkirjaesseede konkursil suurepärase töö auhinna.

See oli tõeliselt rõõmustav tunnustus kindlasti nii Mirjamile, tema õpetajatele ja ka vanematele.

Konkurents oli tihe ? ?üriil tuli valida rohkem kui 130 töö hulgast, mis pärit 19 riigist. Euroopa ?üriil polnud kerge valikut teha ja seda enam rõõmustab, et Eesti ?ürii tegi Mirjami tööd edasi saates õige otsuse. Pärjatuid polnud palju ? peaauhinna, Ootsuki auhinna, pälvis Milan Djuric Serbiast. Silmapaistva töö auhinnad said kaks osalejat ? peaauhinna Marco Aurélio Maltez Branco Portugalist ja Jarmila Hochsteigerova T?ehhist. Suurepärase töö auhindu oli neli ja ühe neist pälvis ka eestlanna.

Eesti punktkirjakasutajad võtsid konkursist elavalt osa, sest võistlustöid oli üheksa. Kirjutasid igas eas autorid, kõik täiesti pimedad inimesed. 9-aastane Mirjam oligi kõige noorem osaleja. Vooremaa toimetus rõõmustab tüdruku edu üle ja loodab, et me kuuleme tema saavutustest veelgi. Kindlasti sai Mirjam sellel konkursil osaledes kogemusi ning auhinnast innustust ja küllap ta rõõmustab kõiki oma lähedasi ja õpetajaid tulevikus veel.

blog comments powered by Disqus