JUHTKIRI: Rõõmsaid jõulupühi!

Täna saavad õpilased tunnistused kätte ja algab pikk talvevaheaeg. Õnnelikud on need lapsevanemad, kel on talvepuhkus või jõulupuhkus või lihtsalt puhkusenädal juba homme algamas. Sest aasta oli raske ja hingetõmbeaega on hädasti vaja. Päikest oli tänavu suvel üsna vähe, sellepärast oleme väsinud ning tülpinud.

Jõuluaeg on perekeskne endasse vaatamise aeg. Veel neli-viis tööpäeva ja aasta lõpp ongi käes. Et kokkuvõtteid teha ja aastale joon alla tõmmata, ongi mõnus võimalus rahus jõulupühi pidada. Enamasti oma lähedaste, see tähendab oma pere ringis.

Kes pole kõhna rahakoti tõttu suutnud kokku osta kalleid kinke, ei pea kurvastama. Mõni omatehtud ese rõõmustab vahest rohkemgi, kui sinna on kingi tegija pannud kogu oma südamesoojuse. Ja nii saab väga omapärase ja originaalse kingituse. Kindlasti pole teist sellist olemaski.

Üha enam läheb hinda käsitöö ja kõik jõulueelsed käsitöölaadad leiavad alati piisavalt ostjaid. Nagu ka raamatulaadad. Kahju, et neid enne jõule Jõgevamaal ei toimu. Ainult suured kirjastused tavatsevad oma trükiseid soodsamalt jõuluvana kingikotti sokutada. Raamat on teadagi parim kink. Aga samuti võib olla parim kink hea tunnistus, soe käpikupaar, oodatud uus kodumasin või muud sarnast.

Kindlasti annab hea jõulutunde saavutamisse oma panuse maha sadanud lumi ja külmakraadidki.

Andku tuppa toodud kuusk ja süüdatud küünlad pühaderõõmu kõikidele Vooremaa lugejatele, kus iganes nad ka ei viibiks. Jõulud tulevad ikka igal aastal, ärge laske kellelgi endalt seda rõõmu röövida! Olge valmis jõulutunnet vastu võtma. Jätkugu teil mõistmist ja sõbralikkust kõikide inimeste jaoks, kellele see aasta on olnud eriti raske lähedase inimese kaotuse tõttu. Ärge jätke neid inimesi üksi, toetage neid ja aidake jõuluõhtu koos mööda saata!

Kaunist jõuluaega!

blog comments powered by Disqus