Juhtkiri: Rongireisijad, olge tähelepanelikud

Nädala algul püüdis kolleeg selgust saada, kuidas pärast 28. maid rongid sõitma hakkavad, kas jõuab õigel ajal tööle ja kui kaua pärast tööpäeva lõppu aega parajaks peab tegema, et lõpuks ka rongiga koju saaks.

Suur oli tema hämmeldus, kui ta infotelefonilt Tartu suuna asemel hoopis Tallinna poole suunduvate rongide kohta infot hakkas saama. Seejärel otsis ta internetist üles Edelaraudtee kodulehekülje ja vaata imet – täpselt kaks rongide sõiduplaani, ja mõlemad justkui kehtiksid ka 29. maist. Kumba uskuda?

Nõutu inimene läks rongis klienditeenindaja jutule ja saigi sõiduplaani. Plaani uurides selgus, et kõik pole juunis siiski päris nii, nagu seal kirjas.

Õnneks teadis klienditeenindaja väga täpselt, et osad rongid sõiduplaani trükitud aegadel siiski ei sõida ja et targem on ikka raudteejaamades infotahvleid uurida.

Ka oli lahkel klienditeenindajal kohe plaan varuks, nii et kolleeg sai teda huvitavad rongiajad endale märkmikku kirjutada ning asus siis kohe “rahvavalgustuslikku” tööd tegema.

Eile kontrollisime kolleegidega sõiduplaane ka internetist, nüüd on need õiged ja pole vaja trükitud sõiduplaani kõrvale panna ja mõistatama hakata.

Tegelikult võinuks Edelaraudtee oma trükitud sõiduplaanide jagamisega pisut viivitada, nii poleks ka segadust tulnud. Kuigi ? igal suvel on reisirongide liikumisajad kohati tundmatuseni muutunud, nii et inimestel oleks juba lausa imelik, kui midagi jälle väga kardinaalselt ei muudetaks.

blog comments powered by Disqus