Juhtkiri: Prügikonteinereid liiga palju?

Justkui kõikide nende inimeste lollitamiseks, kes möödunud laupäeval tundide kaupa prügi koristasid, tuli reedehommikune teade avalike paberi- ja pakendikonteinerite äraviimisest. Tõsi, esialgu puudutab see teade vaid kolme Jõgeva linnas asuvat konteinerit. Kui palju neid veel võidakse ära viia, pole teada.

Kõik on justkui seaduslik ja “keegi pole kellelegi võlgu”! Pehmelt öeldes hakkab pakendikäitlusorganisatsioonide käitumine aina jaburamaks muutuma. Kõigepealt teatatakse, et seaduse järgi on kõik OK. Siis viiakse osa konteinereid ette teatamata ja uusi asemele toomata lihtsalt minema, sest korrastatakse koostööpartnerite ringi. Miks peab seda korrastamist tegema nii, et kannatajaks jäävad kodanikud, kel nagunii pole oma pakendeid õieti kuhugi panna? Või kui ongi mahutid, siis on need täis mis täis.

Kuidas saab seadust täita, kui kogu pakendikogumise süsteem lonkab kahte jalga? Mis seadus see selline on, mis lubab lihtsalt nii vähe konteinereid panna kui vähegi võimalik, ja siis veel neistki osa minema viia? Kogu meie pakendimajandus ei kannata kriitikat!

Kuhu inimesed oma pakendid saavad panna, mille äraveo eest nad, muide, juba maksnud on, pole ühegi selleks kutsutu ja seatu asi. Segadused pakendi ja prügiga jätkuvad. Loota, et Eestimaa millalgi puhtaks saab, on ülaltoodu valguses lihtsalt ülimalt naiivne. 

10. mai 2008

blog comments powered by Disqus