Juhtkiri: Põltsamaa võit

1974. aastast on Põltsamaal räägitud, et linna oleks vaja korralikku võimlat. 1974. aasta 24. juunil andis tollase EPT juhtkond lubaduse eraldada võimla rajamiseks 200 000 rubla. Esimene projekt, mis nägi ette võimla ehitamist sama koha peale, kus see praegu seisab, sai valmis 1975. aastal. Praktilisi samme aga ei astutudki.

Hiljem on kõneks olnud korraliku spordihalli rajamine. Põltsamaa inimestel on põhjust rõõmustada ? nüüd on spordihall lõpuks valmis! Seal 20×40-meetrises saalis saab mängida nii korvpalli, võrkpalli kui ka käsipalli. Veel on samas kaks viiekümne meetri pikkust jooksurada ning teivashüppekastid. Riietus-, pesu- ja saunaruumid kuuluvad iseenesestmõistetavalt kompleksi juurde. Teisel korrusel on maadlusruum ja jõusaal.

Uut võimlat hakkavad kasutama nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased kui ka linnarahvas.

Spordikeskuse ehitust alustati möödunud aasta septembris. Riik, Põltsamaa linn ja vald ning Pajusi vald investeerisid keskuse rajamisse üle 17 miljoni krooni.

Paljud loodavad, et spordihoone avamisega on lõpuks kõik probleemid lahendatud. Tegelikult on Põltsamaa spordimeeste vahel aga mitu nädalat käinud tulised vaidlused – kuidas maja kasutada, kellel on eelisõigused kasutamiseks, kes selle eest maksab, kes koristab, kes juhib ja mis saab maja nimeks. Tuleb välja, et kui lahendada üks probleem, tuleb kohe juurde uusi. Needki saab koostöös lahendatud, sest hea tahtmise korral pole ju miski võimatu.

Spordiaktivistide poolt on välja käidud juba ka uued ideed: Põltsamaa linn vajab ka kaasaegset staadioni ja ujulat. Jõudu Põltsamaale ka nende unistuste elluviimiseks!

blog comments powered by Disqus