JUHTKIRI: Põltsamaa piirkonna inimeste sportimisvõimalused paranevad oluliselt

Eile pandi nurgakivi Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võimlale. Nüüdisaegne sportimiskompleks läheb maksma 16,5 miljonit krooni ning peaks valmima järgmise aasta 31. maiks. Võimla ehitust rahastavad 21. sajandi kooli programmi vahenditest riik, Põltsamaa linn ja Põltsamaa vald.

Tegemist on kolme omavalitsuse projektiga, sest lisaks linnale ja vallale osaleb selles ka Pajusi vald. On tõsi, et nelikümmend protsenti ühisgümnaasiumis õppivatest lastest ei ela linnas. Uut võimlat hakkavad kasutama nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased kui ka linnainimesed. Nii saab uut hoonet paremini koormata. Hommikupoole on lastel tunnid, siis tulevad spordikooli tunnid ja hiljem on võimla spordiringide kasutuses.

Põltsamaa piirkonna inimesed saavad juurde piisavalt korralikku sportimispinda. Oluline on, et keegi ei saa enam viriseda võimaluste puudumise üle. Need on järgmise aasta suvest head, olge ainult tublid neid kasutama. Kasutajaid jätkub ja kindlasti väheneb ka nende noorte inimeste hulk, kes õhtuti niisama sihitult mööda tänavaid longivad ja igavusest lollusi välja mõtlevad.

Rajatava hoone projekteeris arhitekt Endla Raime Tõrvas asuvast firmast OÜ K&M Projektibüroo. Ehitaja leidmiseks korraldatud konkursipakkumisel osales kuus firmat. Parima pakkumise esitas AS Merko Tartu. Peaehitaja alustas objektil ettevalmistustöödega juba septembri alguses. Neljapäeva õhtuks sai võimla vundament valatud. Tänavu tehakse valmis võimla kandekonstruktsioonid.

Hoones on pinda 1831 ruutmeetrit. Võimla esimesele korrusele tuleb suur saal mõõtmetega 20×40 meetrit. Seal saab mängida nii korvpalli, võrkpalli kui ka käsipalli. Veel on saalis kaks viiekümne meetri pikkust jooksurada ja kaugushüppe ning teivashüppe kastid. Samuti tulevad hoonesse riietus- ja pesuruumid ning saun. Võimla teisele korrusele tuleb maadlusruum ja jõusaal.

Võimla ehitamise idee on tegelikult juba kolmkümmend aastat vana. Esimene lähteülesanne võimla projekteerimiseks püstitati 1974. aastal. Veel sama aasta 24 juunil andis tollane Põltsamaa EPT juhtkond lubaduse eraldada võimla rajamiseks 200 000 rubla. Esimene projekt, mis nägi ette võimla ehitamist täpselt sama koha peale, valmis 1975. aastal. Tegusid aga ei järgnenud.

blog comments powered by Disqus