JUHTKIRI: Põltsamaa kesklinn ? kaubanduse Meka

Tõsistel shoppajatel on asja Põltsamaa kesklinna ? täna avatakse Selver, Maxima juba on samas lähedal, peagi lisandub Kesk 5 krundile Põltsamaa majandusühistu Konsumi pood,  detailplaneering  on kehtestatud.

Veel on pikemat aega räägitud ka Säästumarketi tulekust Põltsamaale , nii et valik missugune!

Vooremaa on seisukohal, et erinevate kauplusekettide tulek Põltsamaale rikastab inimeste ostuvalikuid. Konkurents paneb hinnad paika, monopoolses seisundis poes pole lootagi, et mõni hind ka kukub. Õnneks on Põltsamaal mõnda aega korralik konkurents olnud ja nüüd läheb see veelgi tugevamaks. Valikuid on eri hinnataseme ja kaubavalikuga harjunud tarbijatele päris palju. Ostuotsuse saab teha nii rahakoti paksuse kui ka maitse-eelistuste järgi.

Küsitavaks jääb, kuidas suudetakse tagada autoga ligipääs kõikidele kauplustele. Kipub ju nii olema, et kui autoga lähedale ei pääse, võib ka väga hea kaubavalikuga kaubanduskeskus ostjatest tühjaks jääda.

Uued kaubanduskeskused eeldavad enamasti liiklusskeemi muutmist, nagu näitas ka Selveri tulek. Kui palju peab liiklust põhimõtteliselt ümber korraldama, on tulevikumuusika. Juba praegu pole Põltsamaa kesklinnas autot õieti kuhugi parkida. Kui niisama poodi minna, võib ka lihtsalt pikema maa jalutada, kuid suurema toidukoguse kaasaostmiseks oleks siiski vaja autoga tulla.

Võib olla oleks mõistlikum kesklinna autovaba osa veelgi suurendada, kuid siis oleks vaja välja ehitada päris suur parkla. Kuhu see teha, on jällegi küsimus.

Nii et Põltsamaa linnas on, mille üle mõelda.

18. detsember 2007. a

blog comments powered by Disqus