Juhtkiri: Pingelangus saabub juba paari päeva pärast

Homme on siis lõpuks käes need kauaoodatud valimised, millele paljud meist on pannud suuri lootusi, samal ajal kui teised pigemini süveneva tühjuse- või tülgastusetundega kogu selle tohuvabohu möödumist on oodanud.

Pingelangus on igal juhul kõigile garanteeritud ja see saabub juba paari päeva pärast. Lõpeb ka vastutustundetu lubaduste andmine ja algavad argised koalitsioonikõnelused. Nendegi käigus võib rahvas muidugi veel poliitikute kulul pisut nalja saada, kuid ülepakutud lubaduste aeg on siis ümber ja neile kosmilistele arvudele tagasi vaadates, mida vahepeal kokku sai luisatud, võiks siis pea iga partei juhil pisut piinlik hakata.

Iseenesest on üsna uskumatu, et suhteliselt leiged eestlased seekord eelvalimistel üsnagi aktiivsed olid, kuid see ei tähenda veel kohe seda, et ka üldine valimisaktiivsus homme kõrge saab olema ? küllap võtsid paljud kohusetundlikud kodanikud seekord lihtsalt ettenägelikult pühapäeva vabaks, et olla kodus koos perega ja nautida rahulikku nädalalõppu.

Neile, kes veel kahtlevad, kas homme oma hääl anda või mitte, soovitab Vooremaa siiski need minutid oma väärtuslikust eluajast ohvrdada ja kodanikukohust täitma minna. Kuigi igas erakonnas leidub neid, kes sellele seltskonnale varju heidavad, on igas nimekirjas tõenäoliselt ka mõni niisugune poliitik, kes siiski on väärt inimeste usaldust. Meil pole häid ega halbu erakondi, on vaid suur hulk üliambitsioonikaid ja mugavaid poliitikuid ning nende seas ka teatud hulk tõeliselt hoolivaid, missioonitundega inimesi.

Õnneks on meil kõigil vaid üks hääl. Anname selle siis parimale võimalikule. Iga rahvas on oma juhte ja valitsust väärt ning kes valima ei lähe, peab leppima sellega, et tema eest otsustavad teised.

blog comments powered by Disqus