JUHTKIRI: Parimate firmade edetabel ei üllatanud

Jõgevamaad on traditsiooniliselt peetud põllumajanduspiirkonnaks ja seetõttu pole ka midagi imestada, et Äripäeva TOPi võitja on põllumajandusfirma. Perevara peamine tuluallikas on piima, veiste ning teravilja müük.

Eesti Metall oli ka mullu Äripäeva TOPis, parimana. Tänavu jäädi teiseks, mis on ka tubli tulemus. Edule aitas ettevõtte juhi hinnangul kaasa hinnatõus maailmaturul.

Rõõmu teeb Kurista Saeveski jõudmine parimate hulka. Puidutööstus pole meil parimate hulgas just sageli, sest puudu on suur ja võimas tegija nagu näiteks Imavere Saeveski Järvamaal.

Kurista kogub jõudu ja saetööstuse juurde loodud järeltöötlemisettevõte annab lootust, et meilgi saab olema oma puidukompleks, mis jõudsalt areneb ja nüüdisaegse tehnoloogia saab ning konkurentsis suudab püsida.

Meie maakonnas on paraku vähe tipptehnoloogiat, teadusmahukat tootmist. Ja meie ettevõtjatel pole kuigi palju ettevõtluskogemusi. Kõik tuleb aja jooksul.

Hea, et meie omavalitsused on ettevõtjasõbralikud, pidevalt ollakse valmis ettevõtjatele appi ja vastu tulema. Ühiselt püütakse leida lahendusi. Just see annabki lootust, et asjad lähevad paremaks.

blog comments powered by Disqus