Juhtkiri: Õnnetusteta pühi!

Eestlased on imelik rahvas. Juba sajandeid polevat nad suutnud alkoholita pidutseda. Paljude inimeste arvates ei ole teisiti võimalikki lõbus olla.

Alkoholiga kaasneb tavalisest lõbusam olek ja vabam meel, kuid alati kaasneb sellega ka midagi negatiivset. Ja tavaliselt on seda rohkem kui positiivset. Täiel rinnal jaanipäeva mõnusid nautivad kodanikud unustavad pahatihti alkoholi tarvitamisega kaasnevad ohud.

Inimestel säilib küll ohutunne, kuid sageli ei usuta, et just nendega võib midagi juhtuda. Paraku näitab statistika aastast aastasse, et paljud koos alkoholiga jaanipäeva veetnud inimesed põhjustavad ise mõne raskete tagajärgedega õnnetuse või saavad neist õnnetuste ohvrid.

Kas tõesti saab mõni kaaskodanik asjade tõsidusest aru alles siis, kui see on juhtunud tema enda või mõne lähedasega?

Teada on, et alkohol ja autorool kokku ei sobi. Mõnele inimesele pole mõtet niisugust juttu rääkidagi, väga enesekindlalt väidetakse vastu, et minuga ei juhtu midagi või mida see sada grammi ikka teeb?

Ka Jõgeval viidi läbi Raadio Kuku kampaania ?Selge grupijuht?. Paraku oli huvi selgeks grupijuhiks registreerumise vastu leebelt öeldes leige. Inimesed, valige endi seast kaine juht või jätke sõiduk üldse koju. Vallad ja linnad on korraldanud piisavalt hästi ühiskondliku transpordi liikumise, nii et ilmtingimata pole vaja napsutanuna rooli taha istuda.

Osa kaaskodanikke muutuvad alkoholijoobes üliinimesteks, keda on üsna raske talitseda. Nad tikuvad suplema või rusikatega teiste inimeste peotuju rikkuma. Parem on siiski pudelipõhja mitte vaadata, et hiljem poleks vaja midagi tõsiselt klaarida või sõpradest hoopis ilma jääda.

Miks peaksid toredad inimesed ülaltoodud ja kõrvalolevat politseijuhi manitsust lugema? Neil pole ju seda vaja! Eks ikka selleks, et ka tilk tõrva meepotti ära ei rikuks!

Ilusat jaanipäeva ja võidupüha! Rõõmsat meelt ja mõõdutunnet nii söögi kui ka joogiga! Jõudke turvaliselt peolt koju ja jälgige oma sõpru, et nendega õnnetust ei juhtuks!

blog comments powered by Disqus