Juhtkiri: Oleme õppimisvõimelised

Reedene tormihoiatus pani päästetöötajad ja politsei ning OÜ Jaotusvõrk elektririkete likvideerimisega tegelevad brigaadid kõrgendatud valmisolekusse. Õnneks läks päästjate abi vaja vaid paaril korral ning kuus elektririkkeid kõrvaldavat brigaadi suutsid 500 majapidamise voolukatkestustega kiiresti toime tulla.

Telepildist oli kenasti näha, et kui päästeteenistus soovitas inimestel tormiga kodunt mitte lahkuda, siis olid Kuressaare tänavad päeval üsna inimtühjad. Rohkem kannatasidki seekord Pärnu- ja Läänemaa ning Saaremaa ja Hiiumaa. Kesk-Eestit riivas torm põgusamalt. Õnneks.

Katus lendas vaid paarilt majalt, väiksemaid purustusi oli siin-seal veel.

Oleme 2005. aasta jaanuaritormi ajaga võrreldes kõvasti õppinud. Nüüd oskame end ekstreemsetes oludes paremini kaitsta ja ka suured ning ohtlikud puud on enamasti liinikoridoridest kõrvaldatud.

Teame sedagi, et kui juba tormihoiatus antud, tasuks mobiiltelefon ära laadida, varuda puhast joogivett ja patareisid. Kindlasti tuleks hoiatada ka naabreid ning just eriti maal hoida silm peal vanematel inimestel, sest iial ei või teada, millal abi tarvis läheb.

Meie kliima kipub aina soojemaks minema, talve pole veel jaanuari teise pooleni tulnud ning tormidki sagenevad. Olgem jätkuvalt tähelepanelikud ja ettevaatlikud.

22. jaanuar 2008. a

blog comments powered by Disqus