Juhtkiri: Motorahvas peab oma kokkutulekuid

Laupäeval saab Tartus näha pea paar tuhat mootorratturit maailma eri paikadest kokku toonud Fim-Ralli 2005 tipphetke – Rahvaste Paraadi. Mootorratturid kogunevad Ravila tänava pikendusele, kust kell 13 asutakse teele kesklinna suunas. Kell 14 tehakse peatus Vabaduse puiesteel.

FIM-Ralli 2005 korraldusõigust taotlema innustas eestlasi asjaolu, et esimese FIM-Ralli ehk 1936. aasta Berliini tähesõidu võitis just Eesti meeskond. Uhkustunnet süvendab seegi, et Eestile anti korraldada just ümmarguse numbriga, täpsemalt 60. FIM-Ralli. Nii väike on järjekorranumber seepärast, et aastatel 1940-1949 FIM-Rallisid ei toimunud.

Üks korraldajatest, tuntud eelkõige Jõgevatrefikorraldajana, Jõgeva MC president Igor Ellisson on selleks liiga palju higi valanud, et midagi veel tõsiselt untsu minna saaks.

Esimeseks FIM-Rallile saabujaks oli üks itaalia motomatkaja. Itaallasi on kokkutulekule registreerunud tervelt 160.

Eestit esindavad motolaagris kolme korraldajaklubi motomatkajad. Teistel motohuvilistel on soovi korral võimalus osaleda Rahvaste Paraadil. Selleks tuleb minna oma tsikliga 23. juulil enne kella 13 Ravila tänava pikendusele ja võtta sisse koht Eesti lipu järel. Eestlaste kui korraldajate koht on, muuseas, rahvusvahelise motokolonni lõpus.

Vaatamata sellele, et Jõgeva motoklubil FIM-Ralliga seoses käed-jalad tööd täis on, ei jää toimumata ka tänavune Jõgevatreff. See saab teoks 28.-31. juulini Kuremaal. Jõgevatrefi 30. juulil toimuvale avalikule üritusele, motojaskarile Kassinurme mägedes eelneb motoparaad läbi Jõgeva linna.

Korraldajate palve kõikidele kaaslinlastele ja maakonna elanikele on, et suhtuge motoüritustesse mõistvalt. See on osa kultuurist.

blog comments powered by Disqus