Juhtkiri: Minge õige raamatukokku!

Millal raamatukogu meile meelde tuleb? Eks enamasti ikka siis, kui kooliealistel lastel on vaja kohustuslikku kirjandust lugeda. Ja kui kodus vajalikku raamatut pole, peab  seda raamatukogust küsima. Kui aga mitukümmend last või ka lapsevanemat korraga ühte raamatut himustavad, siis pole loomulikult kõigile korraga seda anda.

Pikkadel pimedatel sügis- ja talveõhtutel on raamat mõnus kaaslane. Kel endal kodus raamatuid pole või kes neid osta ei jaksagi, läheb jälle raamatukokku.

Reisidel, pikal sõidul ja lausa igal õhtul pärast tööpäeva on raamat heaks vahelduseks, tööpingete ja stressi eemaletõrjuja ning uute elamuste pakkuja. Viimasel ajal on väga palju uut väärtkirjandust ilmunud. Ikka ja jälle tasuks seda raamatukogust küsima minna.

Tahate uusi ajakirju sirvida või teiste maakondade ajalehti lugeda? Just raamatukogust tasub vajalikku perioodilist väljaannet otsida. Absoluutselt kõiki ajalehti-ajakirju pole sealgi, aga üht-teist leidub.

Ja kui kodus internetiühendust pole või see millegipärast tõrgub, võib just kõnelauses asutuses arvuti taga isegi pangaülekande ära teha.

Nii et ? kui teil midagi muud kasulikku teha pole, aga on soov targalt aega veeta, minge raamatukokku!

26. jaanuar 2008. a

blog comments powered by Disqus