Juhtkiri: Mida Savisaar oma jonnimisega taotleb?

Nii Eestist kui kogu maailmast on presidendiks valitud Toomas Hendrik Ilvesele saabunud tohutu hulk õnnitlusi. Kuid Keskerakonna esimees Edgar Savisaar avaldas eile Ilvesele hoopis kaastunnet. Põhjuseks riigikohtu otsus, mis Loksa valijamehe valimist õigeks ei tunnista.

Tegelikult ei muuda see otsus küll mitte midagi, ent Savisaar on otsustanud oma jonnimist jätkata. Mida ta sellega taotleb, teab kõige paremini muidugi Savisaar ise, ent kodanikel on sellest raske aru saada.

Näitas ju nädala algul tehtud Faktumi küsitlus, et riigi elanikest on presidendivalimiste tulemusega rahul 68% ning ei ole rahul vaid 15%. Kusjuures eestlastest on rahul koguni 81% küsitletutest! No mida siin veel rusikatega vehelda?

Eks esimese hooga olid kõigil oma emotsioonid, nii võitjatel kui kaotajatel, kuid tänaseks oleks aeg juba maha rahuneda. Kahjuks ei suuda Savisaar käituda president Arnold Rüütli ja Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani kombel riigimehelikult ning jätkab oma avaldustega ühiskonna eksitamist.

?Kui tänane avaldus on mõeldud avasammuna kampaanias, mille järgi Keskerakond ei soovi Ilvest Eesti Vabariigi presidendina tunnustada, siis on Keskerakond asunud ühiskonna lõhestamise teele,? ütleb oma avalduses Ilvese nõunik Olari Koppel.

Samas jääb küsimus, mida Savisaar tegelikult soovib, ikkagi vaid oletuste tasemele ning siin saab igaüks ise järeldusi teha. Kuid kahjuks võimaldavad taolised järeldused omakorda kõikvõimalikke tõlgendusi, närvilisust ja vastandumist. On seda vaja? Kellele?

Vooremaa toimetuse sõnum oleks eelkõige see, et taolised pealinna vägikaikavedamised ja vaenuõhutamine ei tohiks kohalikel võimutasanditel segadust külvata. Erinevates omavalitsustes on erinevad võimuliidud ning just nii ongi loomulik.

blog comments powered by Disqus