JUHTKIRI: Metec toob Kuremaale 20 uut töökohta

Aprillis alustab Kuremaal tööd Tartu metallitöötlemisfirma OÜ Tarmetec tütarettevõte OÜ Kuremaa Metec. Uus firma annab aasta lõpuks tööd 20 inimesele ja seal hakatakse lihvima roostevabast terasest valmistatud detaile.

Tütarettevõtte käivitamiseks osteti Kuremaa Envekolt endine keskkatlamaja üldpinnaga 650 ruutmeetrit. Veebruari lõpus lõhati katlamaja 30 meetri kõrgune korsten ja siis sai hoonet tootmisettevõtteks ümber ehitama hakata.

Renoveerimistööd algasid veebruaris ja peavad lõpule jõudma 5. aprilliks. Neid teeb OÜ Alusehitus. Esimese etapi investeeringuks kulub 2,7 miljonit krooni.

Kuremaale tuleku üheks põhjuseks oli asjaolu, et juba 1999. aastast alates on mitmed Jõgevamaa väikeettevõtjad teinud Tarmetecile lihvimis- ja poleerimisteenust, seda just roostevabast terasest valmistatud toodete osas. Et väikeettevõtjad ei suutnud nõudluse kasvutempoga kaasa tulla ega olnud võimelised suurendama teenustööde mahtu nii palju, kui Tarmetec soovis, siis hakatigi mõtlema uue ettevõtte rajamisele. Otsustati tulla Jõgevamaale. Tõhusalt aitas kaasa Jõgeva vallavalitsus.

Töötajate otsimisega on juba alustatud ning töövärbamiskuulutused on avaldatud nii Vooremaas kui ka Ärilehes.

Kõik edasine sõltub aga sellest, kas ettevõte leiab piisavalt häid töötajaid. Kui tööjõuprobleem laheneb, laiendab Metec Kuremaal veelgi tootmist, tuues sinna toodete lõppviimistluse ning ka kvaliteedikontrolli. Sel juhul läheb Kuremaa ettevõttes valmistatu otse tellijatele. Esialgu viimistletakse autotarvikuid Tartu emafirmas.

Vaevalt ettevõte Kuremaa asulast kogu tööjõu leiab. Kuid Jõgevalt, Laiuselt ja Palamuseltki peaks olema jõukohane Kuremaale tööle sõita. Kui on tasuv töö, sõidetakse kaugemaltki. Küsimus on ka koolituses, sest uued moodsad seadmed eeldavad kindlasti väljaõpet.

blog comments powered by Disqus