JUHTKIRI. Medalid vapra teo eest

Esmaspäeval said Jõgeva päästeosakonna Tabivere tugikomandos töötavad vanempäästjad Tarmo Haidak, Toomas Haidak ja Einar Siim siseministrilt ja Päästeameti peadirektorilt kätte Elupäästja III klassi medali uppuja päästmise eest.

Vaprad mehed tegutsesid professionaalselt ja tõid Saadjärve nõrgale jääle läinud ja vette kukkunud mehe välja. Nad kukkusid ise küll kõik jääkülma vette ja said samuti läbimärjaks. Neil polnud õigeid päästevahendeid, kuid nad tegutsesid käepäraste vahenditega ja suutsid siiski inimese päästa. Au ja kiitus, need medalid anti küll õigetele meestele!

Tänavune nõrk jää on inimestele väga ohtlik ja peaks kõik mõistusega olendid veekogudelt eemale peletama. Alati ei anna inimesed endale aru, kuhu nad lähevad ja miks. Ning arutu tegu võib lõppeda väga halvasti.

Ei aita manitsused, õnnetustest rääkimine ega hoiatavad sildid ? kalamehed lähevad jääle justkui pimeda kire ajel ja riskivad ikka ja jälle oma eluga. Miks inimesed küll  enne tegutsemist mõelda ei suuda? Ikka arvatakse, et minuga ei juhtu midagi, mina tean, mis on ohtlik ja mis mitte.

Kui veel talve lõpus ka veidi külma tuleb, ei maksa siiski jääle kippuda. Uskuge, see on nõrk ja ebaühtlane. Kui jää ühes kohas tundubki kandvat, võib mõni meeter kaugemal olukord hoopis teine olla. Alati pole ju vapraid päästjaid lähedal.

28. veebruar 2008. a

blog comments powered by Disqus