Seekordsed Eesti meistrid kooliõpilaste mälumängus õpivad ja elavad siinsamas, Jõgevamaal. Jõgeva Gümnaasiumi üheteistkümnenda klassi õpilased Jens Raevald, Sandra Maasalu, Mikk Saar ja Martin Makarevit? võitsid esikoha ülekaalukalt, jättes järgmise meeskonna Juuru Gümnaasiumi tervelt kuue punkti kaugusele. Võit Juuru Gümnaasiumi üle on ka omamoodi revans, sest paar kuud tagasi Reval Cupi võistlusel, kust mõlemad võistkonnad meistrivõistluste finaali edasi pääsesid, oli järjestus vastupidine.
Mälumänguri ja ajalooõpetaja Tiit Naaritsa sõnul on kuuepunktine vahe mälumängus juba suur, millest annab tunnistust ka see, et teise ja kolmanda koha vahe meistrivõistluste lõppvoorus oli vaid üks ja kolmanda ja neljanda koha vahe kaks punkti. Finaali jõuavad ainult tugevad tegijad: kuigi küsimused ei olnud lihtsate killast, suutsid lõppvoorus ka viimaseks jäänud vastata õigesti peaaegu pooltele küsimustele.
Jõgeva Gümnaasiumist osales lõppvoorus ka teine võistkond. Vaatamata sellele, et neil finaalis eriti hästi ei läinud, oli juba lõppvõistlustele pääsemine tubli saavutus. Lisaks said noored mälumängurid hindamatu kogemuse osaliseks.
Noorte mängurite endi sõnul on edu pandiks mitmekülgsed teadmised ehk lai silmaring, samuti on oluline meeskonna koostöö ja see, et sinna kuuluksid võimalikult erinevate huvide ja teadmistega inimesed. Tähtis ei ole see, et kõik teaksid kõike, vaid see, et ühel võistkonna liikmel oleksid head teadmised ühest teemavaldkonnast, teisel teisest.
Jõgeva Gümnaasiumis on selle nimel ka vaeva nähtud, et mälumängutraditsioonid juurduksid ja tulemused head oleksid: koolis on iga kahe nädala tagant koolisisene mälumäng, kus tänane võidumeeskonna “kapten” Jens Raevald hakkas osalema juba viiendas klassis, astudes nii mõnigi kord üksiküritajana gümnaasiumiealiste vastu.
Mälumängurite geograafia on üsna lai ja parimad ei ole alati üldse need koolid, mida eliitõppeasutusteks peetakse. Põhikooliealiste meistritiitel läks küll Tallinna Inglise Kolled?ile, kuid teise koha vääriline oli Muhu Põhikool ja kolmas Paide Gümnaasium. Gümnaasiumiealiste finalistidest ligi pooled võistkonnad olid pärit maapiirkondadest või väikelinnadest.
Kuigi gümnaasiumiealiste meistrivõistlustel oli meie maakonnast esindatud vaid Jõgeva Gümnaasium ning põhikooliealistest ei olnud Jõgevamaalt seekord väljas ühtegi võistkonda, ei tähenda see, et mujal teadmisi proovile ei panda. Viktoriine ja mälumänge toimub ka mujal Jõgevamaal, ja mitte ainult koolinoortele, vaid ka täiskasvanutele.
Teadmiste testimine, võrdlemine ja silmaringi arendamine on vägagi populaarne. Võimalusi selleks on nii lastel kui täiskasvanutel mitmeid: televisioon, raadio, ajalehesabad, internet ristsõnade lahendamine, samuti näost näkku individuaalsed ja võistkondlikud jõukatsumised.
Pole võimatu, et järgmisel aastal on ka koolinoorte hulgas parimad hoopis teised koolid, miks mitte ka Jõgevamaalt.