Juhtkiri: Laste mängutuba on väga vajalik

Te sooviksite poes või juuksuris käia, aga pisipõnni pole kuhugi jätta? Otsite vanaema, vanatädi või lahket naabrinaist, kes saaks mõne aja lapse järele vaadata? Kui linnas oleks mängutuba, läheksite lapsega jalamaid sinna ja ei peaks kedagi paluma.

Aeg-ajalt tuleb üksikutel lastel ikka tahtmine teistega koos midagi vahvat ette võtta. Ja kui ilm on õues tuuline või sajab vihma või lörtsi, nagu praegusel aastaajal tihti juhtub, pole ka õues midagi teha. Siis saaks lapsega mängutuppa minna, sest seal on talle eakaaslasi, huvitavaid mänge ja mänguasju ning tegevust jätkuks mitmeks tunniks.

Vooremaa toimetus kiidab Helbe Karukäpa ja Lagle Aimi ning kõigi nende mõttekaaslaste idee rajada Jõgevale laste mängutuba lausa kahel käel heaks.

Vaadake, kui rahul on lapsed kasvõi Tartu Lõunakeskuses oma mängunurgas, kuhu emad-isad nad jätavad, kui ise ?oppama lähevad. Last kaubanduses pakutav eriti ei huvita, kui talle just mõnd uut mänguasja ei osteta. Sellepärast on tülide ja pahanduste ärahoidmiseks parim viis jätta lapsed mängunurka mängima.

Ka päris suures korteris on laste sünnipäeva pidamine üsna tülikas, lõpuks on torti nii laes kui ka põrandal. Parim võimalus laste sünnipäevi pidada olekski laste mängutuba, kus selle peale juba aegsasti mõeldud. Kui kasutada lapsesõbralikke ja kergesti puhastatavaid materjale, ei juhtu hullu midagi. Eks uus koht natuke ka distsiplineeri, uued mänguasjad aga on kindlasti huvitavamad kui kodus.

Igav ei tohiks mudilastel mängutoas hakata. Pallimeri, liumägi, muusikariistad, pehmed loomad ja toredad ehitusklotsid, nukud ja nukuvankergi võiksid tükiks ajaks tegevust pakkuda. Suuremate laste jaoks peaksid olema lauamängud, värvipliiatsid ja joonistuspaber, samuti televiisor, kust multikaid vaadata. Aga saab ka tunduvalt tagasihoidlikumalt hakkama.

Kõige tähtsam on, et mängutoas oleks tore ja sõbralik tädi, kes toeks ja abiks, kuni emad-vanaemad oma tähtsaid asju ajavad. 

blog comments powered by Disqus