Juhtkiri: Laskem südametel armastusega täituda

Homme saabub Eestisse jõulurahu sõnum, mille EELK peapiiskop saadab üle maa laiali esmakordselt ja just Jõgeva linnast. Jõulusõnum on rõõmusõnum, see on armastusesõnum, mis muudab inimesed paremaks, kasvõi natukene, kasvõi ajutiselt.

Vooremaa arvates on tore, et niisugune rahu ametlikult välja kuulutatakse, sest ajal, mil maailm ja Eesti ühes temaga, muutub üha segasemaks ja ebaturvalisemaks, kus üks pseudoprobleem ja provokatsioon ajab teist taga, on igasugune võimalus hingerahu ja lepitust leida teretulnud.

Piiskop Andres Põder kinnitab tänases lehes, et jõulude põhisõnum on selles, et Jumal teeb inimestele kingituse. Jõulude mõju inimestele on tõesti maagiline: sel ajal teevad ka inimesed üksteisele kingitusi ning sugugi mitte ainult materiaalseid. Sel ajal ollakse tavalisest palju tundelisemad, suudetakse paremini leppida, andeks paluda ja andeks anda, muutudes nii ka ise pisut jumalasarnaseks.

Kuigi jõulude vaimulik sõnum seostub tänapäeva eurooplastele peaasjalikult Kristuse sünniga, ulatub nendesamade pühade tähistamine Põhjamaadel aga kaugele kristluse-eelsesse aega ning ka siis oli jõulusõnum sama.

Kindlasti on huvitav ja hariv võrrelda erinevate rahvaste jõulukombeid ja -tavasid, saada nii rohkem teada ka iseenda esivanematest. Samas ei ole just jõulude ajal vaja rõhuda erinevustele, mis muudavad meid rikkamaks, vaid hoopis otsida seda, mis inimloomuses on head ja ühendavat.

Olenemata usutunnistusest, oleme meie, inimesed, Jumala näo järele loodud ja just see teadmine peaks muutma meid sisemiselt kuulikindlaiks igasuguste vaimsete rünnakute vastu.

Jõuluaeg on päris kindlasti eelkõige ringerahu leidmise aeg. Unustagem siis kasvõi paariks nädalaks ära kõik väiklased erimeelsused ja laskem südametel täituda jumaliku armastusega.

blog comments powered by Disqus