Juhtkiri: Laadale, laadale!

Kaheksandat sügist järjest voorivad maa- ja linnainimesed septembri eelviimasel nädalavahetusel Palamuse poole. Ikka selleks, et ühest toredast laadast osa saada.

Miks inimesed laadale tulevad? Eks ikka selleks, et laadamelust osa saada ning laadakaupa osta. Ja osa asju saab laadalt ikka ütlemata soodsalt kätte küll. Lisaks saab veel korraliku kõhutäie laadatoitu, laadanalja ja -muusikat. Ja mõnikord näeb laadal niisugust kaupa, mida naljalt mujal ei näegi.

Paunvere väljanäitus on müüjate hulgas nii populaarne, et juba esimesel registreerimispäeval, 1. augustil pani end kirja 27 kauplejat, teisel päeval 40 ja augusti lõpuks oli hõivatud juba 287 müügikohta. Kohale saabuvad esimesed müüjad tavaliselt juba neljapäeva õhtul. Reedel riburada laekumine jätkub ning ööl vastu laupäeva käib laadaplatsidel selline sebimine nagu mõnes muinasjutus, kus valitseja käsul ühe ööga loss või linn valmis tuli ehitada.

Palamuse inimesed on ette võtnud tänuväärse ürituse ning teevad igal aastal ära tohutu töö. Ikka selleks, et inimestel oleks, mille hulgast valida. Lisaks on Palamuse alev kenasti puhtaks ja korda tehtud. Korralik pererahvas tahab, et külalistel nende kodust parim mulje jääb.

Nagu kahel eelnenud aastalgi, ootab ka Vooremaa toimetus oma lugejaid Palamuse laadale. Ainult kord aastas ja ainult Palamuse laadal saab Vooremaad tunduvalt soodsama hinnaga tellida. Tänavu loositakse kõikide laadal lehe tellinute vahel päeva lõpuks ka õmblusmasin välja.

Ka lastele on meie boksis tegemist – nemad võivad seni, kuni emad-isad lehte tellivad, Puksikule pilte joonistada. Veel on vaatamiseks välja pandud meie fotograafi Anatoli Makarevitsi näitus sellest, mis temale mullusel laadal objektiivi ette jäi. Ja kellel huvi Vooremaasse või Ärilehte kuulutust panna, saavad seda täna meie boksis teha viiendiku võrra soodsama hinnaga.

Kohtumiseni Palamusel!

blog comments powered by Disqus