Juhtkiri: Kuidas abi tõeliste abivajajateni jõuaks

Meie ühiskonnas on saanud normiks, et need, kes abi tõesti vajaksid, ei tule seda alati küsima. Seda rõõmustavam, kui asjatundlik abi tõeliste abivajajateni jõuab.

Kui Vooremaa jõulude ajal osales mittetulundusühingu “Neli ja enam” kampaanias ja aitas koguda riideid suurte perede jaoks, tõdesime, et abivajajad oskavad vajalikest asjadest lugu pidada küll.

Nüüd on jälle teine hea näide – heategevusfond Dharma otsustas rahaliselt toetada Tabivere vallas elavat 6-lapselist peret, kes ei saanud ise toime oma elamistingimuste parandamisega.

Et pere pole majanduslikult heal järjel, pole suudetud oma elupaigas märkimisväärset remonti teha. Oma murega on nad pöördunud ka Tabivere vallavalitsuse poole, kes on neid samuti aidanud, kuid paraku nõuaks nende soetatud maja täielik kordategemine väga suuri summasid. Et mitmete ehitusfirmade vastavate spetsialistide hinnangul võrdunuks maja kapitaalremondiks kuluv summa uue elamu ehitamiseks vaja minevaga, otsiti probleemile teisi lahendusi.

Dharma fond otsustaski Maarjas asuva korterelamu 4-toalise korteri ostmiseks ja remontimiseks anda perele 60 000 krooni. Sama palju on võimalik anda ka Tabivere vallavalitsusel, kelle mureks on samuti remonditööde korraldamine pere uues elupaigas. Mõningane rahasumma uue korteri korrastamiseks-sisustamiseks on olemas ka suurel perel endal. Soolaleivapeoni tahetakse jõuda augusti lõpus.

blog comments powered by Disqus