Juhtkiri: Kui üldse ei saa, siis kuidagi ikka saab

Põltsamaa Ametikoolis lahendati leidlikult remondiprobleem. Reedel kooli teisel korrusel avatud nüüdisaegse raamatukogu-õppeinfo keskuse ning arvutiklassid remontisid-korrastasid sama kutseõppeasutuse ehituseriala õpilased.

Ehitusbuumi ajal polnud koolil ehitusfirmadele maksta megasummasid, sest ehituse hinnad olid väga kõrged. Et ruumid olid hädavajalikud ja korda tuli need teha, leidis kool omapärase lahenduse. Ühelt poolt said ehituseriala õpilased kolme aasta jooksul hea kogemuse võrra rikkamaks, teisalt sai kool korralikud ruumid.

Kõik on rahul – nii õpilased kui ka kool. Kuid korrastamist vajavat on koolides oi, kui palju ja kõikidel koolidel pole ehituseriala õpilasi. Mida siis nemad peaksid tegema? Avama ka ehituserialade rühmad?

Põltsamaa ametikoolis on vaja renoveerida kõik praktikalaborid, samuti ühiselamud ja peahoone. Selleks on esitatud ka vastavad rahataotlused. Kui neid ei rahuldata, siis ei lase kool end sellest segada. Ka oma jõududega on võimalik töö ära teha, näitas äsjane kogemus.

Vahepeal oli meil aeg, kus kallist tööd oli tohutult palju ja igasugust vähekasumlikku tööotsa ette ei võetudki. Nüüd on buum läbi, äkki leidub veel ehitusfirmasid, kes sama skeemi kasutades suudaksid koole korrastada, ilma et viimased tõelisse võlaorjusse satuksid?

Kui riik ikka raha ei anna ja tingimused  õppeasutuses väljakannatamatult kehvad on, tuleb kõik võimalused ära kasutada, ka oma õpilased appi võtta. 

26. aprill 2008

blog comments powered by Disqus