JUHTKIRI: Koolimajad korda

Jõgevamaa haridusobjektidele eraldatakse tänavu riigi raha 13,51 ja kultuurobjektidele 6,85 miljonit krooni.

Haridusobjektide puhul leidsid rahastamist kõik objektid, millele maakond koos omavalitsusliidu esindajatega rahastamist taotles. Tõsi: summasid on vähendatud ja lisatud selle arvelt rahastatavate objektide nimekirja veel mõned haridusasutused.

Esimesel positsioonil oli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi uue võimla ehitus ning sellele ka kõige rohkem raha eraldati. Uut spordisaali on maakonna suurimal koolil hädasti vaja, sest senine paarisajaruutmeetrise põrandapinnaga võimla on ammu 1100 õpilase sportimisvajadustele kitsaks jäänud. Uus võimla maksab kokku 16 miljonit krooni.

Jõgeva Gümnaasium saab lisaks maakondlikus taotluses seisnud ja keskküttesüsteemi renoveerimiseks mõeldud kahele miljonile kroonile veel 530 000 krooni riigi üldisest “rahakotist”. Selle eest saab kool muretseda möödunud aastal renoveeritud aulasse korralikud heli- ja valgustusseadmed ning lavaeesriided.

Maakonna suurim Torma Põhikool vajab ruumikitsikuse tõttu juurdeehitust. Selle ehitamiseks tänavuses eelarves veel raha ei leitud, küll aga eraldati 1,31 miljonit krooni ehituse ettevalmistamiseks. Palamuse Gümnaasiumile eraldatud ühe miljoni eest renoveeritakse kooli köök ning uuendatakse elektri-, tuletõrjesignalisatsiooni ja ventilatsioonisüsteemid. Tabivere Keskkoolile eraldatud pool miljonit krooni võimaldavad võimlas ja koolihoones üldisi remonditöid teha. Pala Põhikoolile eraldatud 400 000 krooni on mõeldud aga koolimaja vana osa katuse välja vahetamiseks. Väiksemaid summasid saavad riigieelarvest veel Pisisaare Algkool, Laiuse Põhikool ja Rohutirtsu lasteaed Jõgeval.

Koolimajade kordategemine peaks olema veel mitme lähema aasta eelarve-eelistuseks, sest meie järeltulijad peavad koolitarkust koguma inimlikes tingimustes, tervist rikkumata.

blog comments powered by Disqus