Juhtkiri: Kõik laulupeole!

Vähemalt reedel paistis asi niiviisi minevat, et ka seekord võtab ilmataat laulu- ja tantsupeolised oma kaitse alla. Kõik, kes proovides pori sees trampisid ja ülevaltpoolt kaelasadavat vett suutsid trotsida, saavad ehk rongkäigus uhkelt kuiva jalaga astuda.

Kuigi lauljate arvu poolest on seekordne XXIV üldlaulupidu ehk eelnenutest tagasihoidlikum, koguneb laupäeval laulukaare alla aukartustäratav arv tippdirigente, nende hulgas ehk mujal maailmas ühed tuntumad eestlased Neeme Järvi ja Eri Klas.

Tegelikult algas laulu- ja tantsupidu juba neljapäeval rahvamuusikute esinemisega Tallinnas Raekoja platsil.

Meie lehes on täna laulupeo jutule lisaks ka ESTO-l käinute muljed. Just ESTO annab laulupeole tõeliselt rahvusvahelise hõngu, sest piiri tagant on kohale jõudnud üle 1500 pidulise, kellest enamik osales ka ESTO-l.

Laulu- ja tantsupeod tähendavad eelkõige tööd, tööd ja veelkord tööd. Kui kõik eelnenud proovitunnid kokku liita, saab sellest ilmatu hulga tunde kokku. Rahvas ei põlga vaeva, ikka ja jälle saavad memmed-taadid, koolijütsid või ka täies tööeas inimesed õhtuti kokku ja harjutavad, harjutavad?

Ka tänavune laulu- ja tantsupidu on eelkõige rahvapidu. Just nende pidudega näitavad eestlased oma tegelikku suurust ning ühtsust.

Kel vähegi võimalik, ärge pidage paljuks sõita Tallinna seda ühtsust ja suurust oma silmaga kaema, ärge pidage paljuks ka piletiraha. Emotsioon, mille saate, aitab igavas hallis argipäevas edasi elada.

blog comments powered by Disqus