Juhtkiri: Kõik ei olegi veel kadunud!

Metsanädala kahel viimasel päeval, kui loomi tasuta vaadata sai, jõudis Elistvere loomaparki külastada üle 2000 inimese. Seejuures rõõmustas asjaolu, et paljud pered ei hakanud kokkuhoiuvõimalust kasutama, vaid ostsid pileti, sest loomapargi rahaprobleemid on üldteada. Tuli ette sedagi, et pensionär loobus soodustusest ja maksis täishinna, et vaid loomi aidata saaks. Samuti ei unustatud loomapargi töötajatelt küsida, kuidas pargil läheb, kas neil on lootust olukorra paranemiseks ja ega neid enam likvideerimisoht ähvarda.

Kõik ei olegi veel kadunud, kui meie inimesed on abivalmid ja saavad aru, et kui igaühe väike toetus kokku liita, on võimalik üht-teist ära teha. Annetama kutsutakse viimasel ajal üpris sageli, vahel ehk liigagi sageli ja väga erinevatel põhjustel. Võiks karta, et inimesed on sellest tüdinud. Ometi ollakse kursis, tuntakse kaasa ja püütakse toeks olla. Need kaks päeva loomapargis kinnitasid seda veelkord.

Igaühele peaks selge olema, et Jõgevamaa, kogu Eesti vajab Elistvere loomaparki. Ja mitte ainult kui loodushariduse andjat, vaid ka kui looduskaunist kohta, kus lapsed saavad metsloomi oma silmaga näha. 

17. mai 2008

blog comments powered by Disqus