Juhtkiri: Kodust ja perest hoolides

Igal hommikul ehmatavad meid uued uudised sellest, kuidas kusagil jälle öö jooksul keegi tulesurma surnud. See on nii kurb ja masendav. Ometi on ju juba 21. sajand ja näiteks Soomes, Rootsis ja Norras teistes Euroopa riikides, kus samuti talvel külm ilm ja vaja kütta, on tuleõnnetuste ennetamiseks suitsuanduri kasutamine kõikides eluhoonetes kohustuslikuks muudetud. Eestis kestab kuni 1. aprillini päästeameti teavituskampaania “Suitsuandur päästab elusid”, mille eesmärk on suitsuanduri kui ühe lihtsama ja odavama elupäästja propageerimine. See kampaania on osa terve aasta kestvast projektist “Kodu tuleohutuks!”, millega soovitakse parandada meie inimeste teadlikkust oma kodu tuleohutusalastest riskidest.

Kohustuslikuks muutub suitsuandur Eestis alates aastast 2009, kuid juba praegu kasutavad seda väikest seadeldist vabatahtlikult üsna paljud, kes oma kodust, pereliikmetest ja iseendast hoolivad. Suitsuandureid on olemas mitmesuguseid ja kõige parem oleks valik teha just mõnes tuleohutusseadmete tootjate esinduses, et leida kõige õigem lahendus just oma kodule. Ostes patareidega töötava suitsuanduri, tuleb muidugi meeles pidada sedagi, et kunagi, küll üsna tüki aja pärast, saavad need patareid tühjaks. Siis hakkab andur karjuma mitte seetõttu, et hoones oleks suitsu, vaid ta annab märku sellest, et tema jõud on otsas ning ta vajab uusi patareisid. Kui niisugune asi tuleb ette öisel ajal, võib see pererahva parajalt ära ehmatada.

Vooremaal on igal juhul rõõm tõdeda, et ka Eesti areneb Euroopaliku tsivilisatsiooni suunas ja meie inimesed on hakanud tuleohutusele mõtlema ja ennetustööd tegema. Samas poleks paha ka üle vaadata kodused elektrijuhtmed ja -kilbid, sest kui need ikka on ajast ja arust, tuleks needki kiiresti kaasaegsete vastu välja vahetada.

blog comments powered by Disqus