Juhtkiri: Kino pole pelgalt omavalitsuse asi

Enamikus Eesti maakonnakeskustes ei näidata enam filme. Kinod läksid hingusele koos sotsialismiga. Uus moodne kino on vaid Tallinnas, ülejäänud kohad vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. On videolaenutused. Ja korra või paar aastas ka kinobuss. Kes uusi filme näha tahab, sõidab pealinna.

Jõgevamaa on väga õnnelikus olukorras, sest meil on Põltsamaal siiski kino. Olgugi et mitte päris ultramoodne, aga siiski koht, kus filme vaadata.

Põltsamaa linnavolikogu otsustas aga hiljuti, et Põltsamaa kinomaja läheb müüki alghinnaga 2,1 miljonit krooni. Vähemalt seni, kuni majale pole leitud ostjat, saavad Põltsamaa inimesed seal kord nädalas filme vaadata.

Mis edasi saab, ei ole tänaseks teada, kuid võimalik, et kino näitamist jätkatakse kultuurikeskuses. Asi seegi.

Lisaks osaühingule Divar Grupp, kes rendib linnalt aparatuuri ning tegeleb kino majandamisega, tegutsevad kinomajas rentnikena veel autoremonditöökoda, kasiino, baar ja poed. Põltsamaa kinomaja on ehitatud 1983. aastal ning selles hoones on 4525 ruutmeetrit põrandapinda. Kinosaali mahub filmi vaatama 250 inimest.

Hoone on tublisti amortiseerunud. Linnavalitsuse tellimusel on OÜ Bueno teinud kalkulatsiooni renoveerimistööde võimaliku maksumuse kohta. Arvutuste kohaselt kuluks hoone kordategemiseks umbes 2,7 miljonit krooni. Selliseid vahendeid on linnaeelarvest väga raske leida ning see ei ole ka majanduslikult otstarbekas.

blog comments powered by Disqus